Hajaasustuse programmi 2016. aasta taotlusvoor avatud.

Võru Maavalitsus kuulutab alates 22. märtsist 2016 avatuks hajaasustuse programmi 2016. aasta taotlusvooru. Programmi eesmärk on hajaasustusega maapiirkondades elavatele peredele tagada head elutingimused ning seeläbi aidata kaasa elanike arvu püsimisele hajaasustusega maapiirkondades.

Võru maakonnas saavad taotlusi esitada Võru, Rõuge, Sõmerpalu, Urvaste, Mõniste, Meremäe, Vastseliina, Antsla, Lasva, Misso, Varstu, Haanja valdade hajaasustuses asuvate majapidamiste alalised elanikud. Taotleja elukoht rahvastikuregistri alusel peab olema sama majapidamine, millele toetust taotletakse ja registrikanne ei saa olla hilisem kui 01.01.2016.

Programmist toetatakse järgmisi valdkondi :

1.      veesüsteemid

2.      kanalisatsioonisüsteemid

3.      juurdepääsuteed

4.      autonoomsed elektrisüsteemid

 

Toetuse maksimaalne suurus on 6500 eurot ühe majapidamise kohta. Taotleja ja kaastaotleja rahaline oma- ja kaasfinantseering abikõlblike kulude osas peab olema vähemalt 33,33% ning toetus ei saa olla suurem kui 2/3 projekti üldmaksumusest.

Taotlusi võetakse vastu alalise elukoha järgses kohalikus omavalitsuses. Taotluste esitamise lõpptähtaeg on 23. mai 2016. a.

Täpsem informatsioon toetatavate tegevuste ja abikõlblike kulude kohta asub Võru maavalitsuse voru.maavalitsus.ee  ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse kodulehel www.eas.ee

Varstu valla kontaktisik on  Rainer Vissel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  tel 5303 8182 või 7821354

Lisainfo: Annika Kuus, Võru Maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna peaspetsialist, tel 786 8322, 53 090923 See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Varstu Vallavolikogu 12.04.2016 otsusega nr 10 moodustati hajaasustuse programmi taotluste hindamiseks viieliikmelise komisjon: Igor Raju-komisjoni esimees  ning liikmed Signe Arumäe, Viktor Filippov, Aivar Kender ja Rainer Vissel.

Varstu vallas  hajaasustuse programmi eelistatud sihtrühmaks määrati leibkonnad, kuhu kuulub kuni 18-aastane isik.
Hajaasustuse programmi toetatavate valdkondade prioriteetsus  määrati  järgnevalt:
prioriteet nr 1 – veesüsteemid;

prioriteet nr 2 – kanalisatsioonisüsteemid;
prioriteet nr 3 – juurdepääsuteed;

prioriteet nr 4 – autonoomsed elektrisüsteemid.