Võimalus taotleda toetust EV100 väikeprojektide elluviimiseks

Kodanikuühiskonna Sihtkapital avas koostöös Riigikantseleiga EV100 väikeprojektide taotlusvooru, taotlemistähtajaga 6. juuni 2017.

Väiketoetuste taotlusvooru eesmärk on pakkuda lisatuge juba planeeritud sündmustele ja ühistegevustele, mis on mõeldud kingituseks Eesti Vabariigile 100. sünnipäevaks.

Väiketoetused on suunatud sellistele algatustele, mis

  • kingivad Eestile elutervemaid kodanikke ja parandavad vaimset keskkonda (näiteks kutsuvad rohkem õues liikuma, peredega koos aega veetma, suurendavad põlvkondade vahelist sidusust, pärandavad traditsioone ja loovad uusi, sh on suunatud väärtuskasvatusele),
  • aitavad rikastada füüsilist elukeskkonda ja loovad väärtust tulevikku (näiteks aitavad luua linnapilti, külasid ja asulaid rõõmsamaks, atraktiivsemaks, ka võivad need olla seotud ajaloolise ja kultuurilise mälu säilitamisega).

Väiketoetuse taotlemiseks peab kingitus olema loodud laialdase koostööna kohalike ja/või valdkondlike inimeste vahel ning pakkuma rõõmu järeltulevatele põlvedele. Oluline on meeles pidada, et kingitus peab olema enne taotlemist kantud kas EV100 kingituste lehele või EV100 sündmuste kalendrisse. NB! Kingituse lisamise protsess võib võtta aega (EV100 tiim vaatab kõik sisestused eelnevalt üle), seega soovitame hakata seda tegema vähemalt nädal või kaks enne taotlemistähtaega.

Projekti põhitegevused peab ellu viima ajavahemikul juuli 2017 kuni detsember 2018. Ühele projektile saab toetust küsida 300-1500 eurot. Omafinantseering ei ole kohustuslik, kuid taotlusvormis tuleb esitada kas ja millises mahus panustavad kingitusse teised partnerid. Kogu toetusteks eraldatud summa on 60 000 eurot.

Kogu taotlusvormid ja tingimused vooru kohta on olemas siin: http://kysk.ee/ev100-vp17.

 

Lisainfo:

Aigi Young

Võru Maavalitsuse peaspetsialist

Tel 78 68 322

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

 

Jaga