Parim noor müürsepp on Jaanus Mitt

Viljandis peetud noorte müürseppade kutsemeistrivõistlusel „Jõulukellu“ võitis esikoha ja trofeekellu Tartu Kutsehariduskeskuse õpilane Jaanus Mitt. Võistlejat juhendas kutseõpetaja Margus Käärmaa.

Viljandis peetud võistlusel osales kokku 10 võistlejat Eesti erinevatest kutsekoolidest, kelle võistlustööks oli kolme võlviga konstruktsiooni ehitamine. Tegu oli EuroSkillsi võistlusülesandega ning see osutus nii suureks pähkliks, et päris valmis ei jõudnud ükski võistleja seda ehitada. „Nokitsemist ja kivide lõikamist oli palju,“ tunnistas Mitt ja lisas, et nii tasavägises võistluses saavutatud võit oli rõõmus üllatus.

„Jaanusele tõi võidu töö kvaliteet – kivide korrektsed väljalõiked, täpne mõõt ja töö puhtus. Lisaks järgis ta kõiki tööohutusnõudeid,“ sõnas kohtunik ja Wienerberger AS esindaja Tõnu Pari.

Jaanuse sõnul oli võistlemine talle uus kogemus. „Tegelikult pidi üks teine õpilane võistlema minema, aga kui ta võistlustööd nägi, siis loobus. Õpetaja võttis siis kaks uut kandidaati. Käisime koos töökojas harjutamas ning lõpuks sain mina võistlema,“ rääkis Mitt. „Algul esimene päev oli suht hirmutav kui inimesed käisid, vaatasid ja filmisid aga sellega harjub,“ ütles ta.

Jõulukellu võistluse esikuuik läheb edasi võistlema juba maikuus toimuvale kutsemeistrivõistlusele „Noor Meister“, kus võitjate seast valitakse juba välja TeamEstonia võistlejad järgmistele üle-euroopalistele võistlustele. „Tegelikult on päris huvitav käia ja näha ilma. Vaadata kuidas teised teevad -  igaühel on omad nipid,“ tunnustas Mitt.

Üldehitus Jaanusele meeldib. „Üheksandas klassis mõtlesin, et võiks ehitust õppida. Tõin dokumendid juba kevadisel koolivaheajal sisse ja kivi- ja betoonkonstruktsioonide ehitus oli mu esimene valik,“ rääkis Varstus põhikooli lõpetanud Mitt. „Siiamaani olen erialaga rahul. Ehitus meeldib mulle, tahaks ikka kõiki üldehitustöid osata. Aga plaanid on küll sinnapoole, et minna edasi ka kõrgkooli.“

Margus Käärmaa
kutseõpetaja

Pildil Jaanus Mitt trofeekelluga

 

 

Jaga