Tasuta nõu ettevõtjatele ja vabaühendustele

Paljudele võrokestele tuleb üllatusena, et Katariina kiriku vastas nn roosas maavalitsuse majas tegutseb üheksa erinevat Võrumaaga seotud organisatsiooni. Kõik toimetavad omal moel ja oma valdkondades, aga suures plaanis ikka selleks, et Võrumaa inimestele toeks ja abiks olla. Sihtasutus Võrumaa Arenguagentuur on üks neist ja sinna võivad nõu saamiseks pöörduda ettevõtjad ja ettevõtjaks pürgijad, ettevõtlikud noored ja vabaühendustes tegutsevad aktiivsed kodanikud.

“Kui kuklas hakkab tiksuma mõte või unistus, millest ehk tulevikus võib sündida töökoht endale või teistele või hoopis tulu sinu kogukonnale, siis aitame valida, kas minna edasi ettevõtluse või kodanikuühiskonna rada pidi. Kui vaja, aitame ettevõte või MTÜ ka ära registreerida, nõustada äriplaani ja põhikirja koostamist ning läbi mõelda organisatsiooni juhtimise ja inimeste kaasamise teemad,” julgustab Võrumaa Arenguagentuuri juhataja Taivo Tali nende poole nõu saamiseks pöörduma ka siis, kui endal pole täit veendumust, kas ja kuidas oma ideega edasi minna.

Kaasamõtlemist ja nõu saavad ka juba tegutsevad ettevõtjad - kuidas koostada finants-ja turundusplaani,  kuidas analüüsida ettevõtte juhtimist ja kuidas taotleda toetusi. Ettevõtlikkuse väljundiks ei pea alati olema ettevõtte loomine. Palju asju saab ära teha vabaühendustena ning seejuures on võimalik ka selles suunas tegutsedes töökohad luua ja rajada edasine karjäär. Arenguagentuurist saab infot kodanikuühiskonna võimaluste kohta. Vabaühenduste eestvedajatele pakutakse tuge erinevatel teemadel, näiteks kuidas oma MTÜ paremini tööle panna, kust tegutsemiseks raha leida, kuidas raha õigest kohast kätte saada ehk kuidas head projekti kirjutada jne.

“Nõustamisteenused on meil rätsepatöö ja selle puhul süveneme iga konkreetse kliendi ideedesse ja soovidesse. Personaalsete nõustamiste kõrval aga on meil mitmeid laiemale hulgale suunatud tegevusi. Näiteks igal aastal oktoobris korraldame Võrumaa Ettevõtlusnädalat ja novembris kodanikuühiskonna teemadele pühendatud Ühisnädalat. Sellised üritused on mõeldud kõigile huvilistele,” lausus Taivo Tali ja soovitab täpsema ja kiirema info saamiseks külastada arenguagentuuri kodulehte www.vaa.ee ning otsida üles nende facebooki lehekülg. Lisaks eeltoodule korraldab arenguagentuur mitmesuguseid infopäevi, koolitusi, seminare ja õppereise nii ettevõtluse kui kodanikuühiskonna teemadel. 

Üks arenguagentuuri tegevusvaldkondi on ka turism ning turismiteemadel aitab kaasa mõelda Võrumaa turismikoordinaator. Võrumaa turismiinfokeskusest saab lisaks heale turismialasele infole soetada ka erinevaid turismimeeneid. Samuti on turismiinfokeskus Piletimaailm.ee partner ning piletite edasimüüja.

Unista julgelt ja kohtumiseni Võrumaa Arenguagentuuris!

 

 

Palume nõustamised eelnevalt kokku leppida järgnevatel kontaktidel:

Arendustegevuse üldinfo

Juhataja Taivo Tali, 786 8374, 5855 0202, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Ettevõtlus

Ettevõtluskonsultant Ivi Martens, 786 8367, 5349 7303, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Ettevõtluskonsultant Terje Moisto, 786 8313, 5309 1180, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Setomaa ettevõtluskonsultant, Aarne Leima, 5322 6961, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Vabaühendused

Kodanikuühenduste konsultant Evelyn Tõniste, 525 1750, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Turism

Võrumaa turismikoordinaator, Kadri Moppel, 5331 1919, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Turismiinfokeskus, 782 1881, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

 

Jaga