Enne sügist korsten ja ahi korda!

On viimane aeg oma kütteseadmed üle vaadata ja hooldada, et peagi saabuvad jahedamad ilmad ja kütteperiood ebameeldiva üllatusena ei saabuks. Eramajade korstnaid ja lõõre tohib ise puhastada, kuid kord  5 aasta jooksul peab seda tegema väljaõppinud korstnapühkija. Ametimees puhastab ja vaatab kütteseadmed üle, teeb parandust vajavate vigade kohta ettekirjutused ning väljastab tehtud tööde kohta akti. „Puhastamata korstnas tekkivad tahmapõlengud lõhuvad kütteseadet ja pragudest pääseb tuli ümbrust süütama,“ juhib tähelepanu Lõuna päästekeskuse  ennetusbüroo juhataja Arvi Uustalu. „Puhastamata kütteseadmete tõttu sagenevad paraku kütteperioodi alguses ka päästjate väljasõidud tahmapõlengutele ja vigastest kütteseadmetest tingitud tulekahjudele.“

Tasub meeles hoida, et korstnat ja lõõre tuleb pühkida igal aastal minimaalselt korra, kuid tihedama kasutamise korral tuleb neid ka tihedamini puhastada. See on otseselt kasulik, sest puhastatud kütteseadmes kulub vähem kütet ning see annab rohkem sooja. Kütteseadet aitab veel säästa kvaliteetne ja kuiv küttematerjal. Kütteseadet lõhub aga ülekütmine. Seega tuleks ka väga külmade ilmadega kütmisega piiri pidada ning korraga järjest liiga palju ahju kütta ei tohi.

Marek Kiik

Lõuna päästekeskuse kommunikatsioonijuht

Päästeamet, kommunikatsiooniosakond

e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

tel 7337315

mob 5114297

www.paasteamet.ee
www.facebook.com/paasteamet

 

Päringud: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

mob 53269112

 

 

Jaga