Võru maakond meelitab kaugtööd tegema

Võru maakonnas räägitakse sel kevadel rohkem inimestest, kes teevad või võiksid teha kaugtööd. Täna algava kaugtöökampaania eesmärk on näidata Võrumaal elavatele, Võrust pärit või Võrumaale ihkavatele inimestele, et kaugtöötamine on sama tõhus töötamise viis kui iga teine ning Võrumaale omane keskkond toetab keskendumist ning loovat tööd.

Kevade jooksul jõuab inimesteni rohkelt kaugtöötajate kogemuslugusid, jagatakse infot olemasolevatest kaugtöökontoritest, linnapildis võib leida kaugtöölaudu ning 18. mail toimub üle-Võrumaaline kaugtööpäev.

„Kõik uuringud ju näitavad, et inimesed lahkuvad kaugematest piirkondadest eeskätt töökohtade puuduse tõttu. Me oleme aastaid valmistanud ette Võrumaa tööstusalade võrgustiku projekti, et luua soodsamat ettevõtluskeskkonda ja nii meelitada piirkonda uusi investeeringuid või anda võimalus olemasolevatele ettevõtetele laienemiseks ning seeläbi töökohtade tekkeks. Aga need protsessid kulgevad paraku teosammul. Enam pole hetkegi aega oodata ja seetõttu me kaugtöökampaania ka käivitasime,“ rääkis Võru maavanem Andres Kõiv. „Tänapäeval on suur osa ameteid sellised, mis ei eelda igapäevast paikset asumist konkreetses kontoris. Üle veebi toimiv juurdepääs asutuse andmebaasidele ja kasutatavale tarkvarale on olnud eelduseks, miks üha enam organisatsioone võimaldab oma töötajatel teha kaugtööd. Oma roll on kaugtöö vormi suuremal levikul ka üldine tööjõupuudus, mis sunnib tööandjaid olema paindlik konkreetse töötaja soovide ja eelistuste suhtes,“ lisas Kõiv.

Kaugtöökampaania eestvedajate hinnangul on Võru maakond kaugtöötamiseks paljude omaduste poolest suurepärane koht. Võru maavalitsus uuris kaugtööd tegevate inimeste käest, miks nad töötavad just Võrumaal. Ühtede vastanute jaoks oli peamine põhjus selles, et Võrumaal on nende pere, kodu ja juured. Nad ei soovinud siit ära minna. Teised aga hindasid väga teadlikult head töötamise keskkonda: keskendumist või loovust nõudva töö jaoks on keskkond ning selle kujundamise paindlikkus väga olulised.

Timo Palo, Tartu Ülikoolis spetsialisti ametit pidav teadusfotograaf, polaaruurija ning seikleja, teeb samuti Võrumaal kaugtööd. „Plussiks on kahtlemata kogu ümbritsev looduskeskkond,“ leiab Palo.  „Kui tunned, et arvutitöö peas kõik kokku jooksutab, siis tõused püsti, astud uksest välja, ja oledki kohal - elukeskkonnas, mis on meile inimestele loomulik ja vajalik. Siis võid vahelduseks teha mida iganes: lähed jalutad või teed jooksuringi, lõhud mõne puuhalu, viibutad vikatit, ja saadki pea klaariks ning võid edasi töötada.“ Ta lisab: „Kodukontori ja selle ümbruse võid ise oma soovi ja käe järgi kujundada. Peale nägemismeelega tajutava on siin vaikus ja lõhnad. Isegi kui me ei teadvusta maastiku helipilti ja lõhnabuketti, siis alateadlikult mõjutavad nad meie käitumist, mõtlemisvõimet. Inimene tihti ei oska arvatagi, kuivõrd väsitav ja kahjustav on linnamüra ja tänavatel sissehingatav õhk.“

Loe kaugtöövõimalikkuse kohta Võrumaal lähemalt Minu Võrumaa blogist ning jälgi blogis ilmuvaid kogemuslugusid.

 

Lisainfo:

Eveli Kuklane

Võru Maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja asetäitja regionaalarengu alal

Tel 502 5936

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Teate edastas:

Malle Vetemäe

Võru Maavalitsuse kantselei peaspetsialist

786 8301

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

 

Jaga