MOBI seminar „Oleme teel - kooli, tööle“

Töötukassa Võrumaa osakond koostöös Võrumaa Kutsehariduskeskuse ja Europe Direct Võru teabekeskusega korraldab 16. märtsil 2016.a. vähenenud töövõimega noortele MOBI seminari  „Oleme teel - kooli, tööle“.

MOBI ehk mobiilne nõustamine on suunatud noortele, eriliselt hea meel on näha üritusel  erivajadusega noori, et toetada noorte sujuvamat liikumist koolist tööle. Esinejad jagavad noortega oma lugusid, kutsuvad aktiivselt kaasa mõtlema ja tegutsema.

Neile, kes oma unistused on tõstnud täitumatute soovide riiulile, pakume kuulata alati positiivse ja sõbraliku Helini lugu. Selle noore naise hämmastav raskuste ületamine teeb temast tõelise inspiratsiooni allika igaühele, kellel vahel usk endasse kaduma kipub. Helin Vals töötab töötukassa Põlvamaa osakonnas töövahenduskonsultandina. Töötukassa spetsialistid Võrumaa osakonnast jagavad infot, kuidas saab töötukassa noorele abiks olla. Ettevõtted teadvustavad järjest enam sotsiaalset vastutust ja seeläbi soovivad edendada tööhõivet. Kuidas töökeskkond sobivaks muuta ja töö selliselt korraldada, et kõik töötajad oleksid õnnelikud, sellest räägivad ettevõte Cristella VT OÜ personalitöötajad. Muutused töömaailmas eeldavad muutusi ka karjääriredelil, seega võib karjääriredelil astmeid olla vähem. Avardame silmaringi ja naudime koos tänast päeva karjäärinõustaja Terje Paesiga. „Õppige kiiresti töömaailmas reageerima“, soovitab Kaido Mäesalu. Ootamatusteks tuleb moodsal masinaajastul valmis olla, muidu võivad kõige paremad võimalused sinust hetkega mööda libiseda. Sa, kas võtad tuleviku oma kontrolli alla või võtab tulevik sind oma kontrolli alla. Kaido Mäesalu, Võrumaa Kutsehariduskeskuse kompetentsikeskuse Tsenter arendusjuht, jagab meiega oma huvitavaid ja õpetlikke ettevõtja kogemusi. Andreas Sepp esindab Euroopa Komisjoni. Andreas tutvustab noorte eneseteostamise võimalusi Euroopa Liidus.

Seminar toimub Võrumaa Kutsehariduskeskuse peahoones kella 11 –st 14.30-ni.

Soovijatel on võimalik kohapeal tutvuda Võrumaa Kutsehariduskeskuse õppimisvõimalustega ning puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskusega TSENTER.

Seminar on osalejatele TASUTA.

HEA NOOR - TULE KUULAMA JA OSALEMA.

KOHTUME 16. MÄRTSIL VÕRUMAA KUTSEHARIDUSEKESKUSES.

 

 

Jaga