PIIRIÜLESE KOOSTÖÖ VÕIMALUSED

Euregio Pskov-Livonia on Eesti, Läti ja Pihkva oblasti  piirialade omavalitsuste poolt moodustatud organisatsioon piiriülese koostöö edendamiseks. Tegevuse eesmärkideks on erinevate sihtrühmade koostöövõimekuse edendamine, piiriüleste koostööprojektide algatamine, erinevate osapoolte kokkutoomine.

Käesoleva aasta I poolaastal on meie tegevused suunatud  järgmistele sihtrühmadele: kohalike omavalitsuste töötajad, kultuuri organisaatorid, ettevõtjad, noored.

26.veebruaril toimub Valgas VIII piirialade ettevõtjate partneriaad. Partneriaad ehk kontaktmess on üritus, kus kohtuvad Eesti, Läti, Vene ja Valgevene ettevõtjad, kes on huvitatud piiriülesest koostööst teise riigi ettevõtjatega. Partneriaadile on oodatud ennekõike väikeettevõtjad, kelle tegevusvaldkonnaks on – puidutöötlemine ja puittoodete (s.h. mööbli) tootmine, metallitoodete tootmine, turism, toiduainete tootmine, infotehnoloogia.

Märtsis toimub Euroregiooni Päev. Programm koosneb erinevatest töötubadest ja seminaridest, kus osalevad omavalitsuste esindajad, kultuuri organisaatorid, noored. Päev lõpeb kolme riigi isetegevuslaste ühiskontserdiga.

Aprilli keskel toimub õppereis euroregiooni „Šešupe“ (Leedu/Poola/Vene), osalevad kolme riigi omavalitsuste ja administratsioonide liikmed. Eesmärgiks on tutvuda selle piirkonna piiriülese koostöö kogemustega.

Maikuus toimub kolme riigi noorte koostöö seminar, kus määratletakse tegevuskava järgmiseks kolmeks aastaks.

Juulis toimub Pihkva rajoonis noorte laager, kus osalevad vene, valgevene, läti ja eesti noorte võistkonnad. Võistkonna komplekteerimine algab maikuus, täpsem info avaldatakse sel ajal Euregio kodulehel.

Rohkem teavet Euregio Pskov-Livonia kohta on kodulehel - http://www.pskov-livonia.net/

 

Ain Jõesalu

Euregio Pskov-Livonia Eesti sektsiooni tegevjuht

GSM 5850 3586

E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Jaga