Ühissõidukipeatuste nimede täpsustamine

Siseministeerium pöördus 11.08.2015. a kirjaga Varstu Vallavalitsuse poole ning palus üle vaadata Varstu valla territooriumil olevad ühissõidukipeatuste nimed ja määrata need ühtse nimekirjana. 

Kohanimeseaduse § 4 lõike 1 punkt 5 kohaselt on ühissõidukipeatustele kohanimede määramine kohustuslik ja sama seaduse § 5 lõige 1 punkt 3 ja lõike 4 kohaselt on nimemäärajaks kohalik omavalitsus. Terviknimekirjaga peatuste nimede määramine on vajalik, kuna selle alusel kantakse nimed kohanimeregistrisse ja parandatakse ühissõiduki infosüsteemis (ÜTRIS). Ühissõidukipeatuste nimed on ühed paremini tähistatud kohanimed looduses, seega on oluline, et ebatäpsused peatuste nimedes parandatakse.

Siseministeerium edastas Varstu Vallavalitsusele kohanimenõukogu poolt tellitud ühissõidukipeatuste nimede eksperttöö. Eksperttöö raames analüüsisid eksperdid ühissõidukipeatuste nimede sobivust kohanimeseaduse, eesti keele reeglite ja konkreetse kohaga. Eksperdid tegid parandusettepanekuid ja andsid soovitusi ühissõidukipeatuste nimede parandamiseks. Ekspertöös toodi välja Varstu vallas asuvad peatused, mille nimetus vajaks parandamist.

Maa-amet on teinud ettepaku muuta järgmiste bussipeatuste nimed:

Tikutaja  asemel Tikuta

Kalda asemel Soolätte

Viru küla  asemel Viru

Vastavalt kohanimeseaduse § 6 lg 8 avalikustab kohalik omavalitsus kohanime määramise eelnõu vähemalt 15 päeva enne selle vastuvõtmist.

Varstu Vallavalitsuse vastava korralduse eelnõu on avalikustatud Varstu valla dokumendiregistris

Kui eelnõu kohta on küsimusi, ettepanekuid või vastuväiteid, siis palun esitage need Varstu Vallavalitsusele hiljemalt 12.10.2015. a e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või võtke ühendust See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel 782 1354.

Kaja Kütt
maakorraldaja
Varstu vald
tel: 782 1354
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

 

Jaga