Miks müüa oma metsa või põllumaad interneti enampakkumistel?

 

Mets - meie varandus.

Eestis on 90 000 erametsa omanikku. Osad neist majandavad oma metsa aktiivselt. Teised seevastu pole metsamajandamise ja kõige sellesse puutuvaga väga kursis.  Tegelikult ei peagi olema. Meil kõigil on oma töö ja tegemised ning pole võimalik ning vajalik alati kõigest kõike teada. Oluline on leida vajadusel oma ala spetsialist ning kasutada kvaliteetseid teenuseid. Seda ikka selleks, et kvaliteet ja tulu oleksid maksimaalsed ning hiljem poleks vaja kahetseda tehtud otsuseid.

Mets kasvab pikalt ja tulu sealt saab vaid mõne korra põlvkonna jooksul. Seda enam on oluline see, et saadav tulu oleks õiglane ja ei peaks tundma hirmu pettasaamiste ees.

Ostjad ründavad uksest ja aknast.

Paarikümne aasta tagusesse aega jäävad juhused, kus metsaomaniku ukse taha ilmus metsaostja ja tegi oma pakkumise. Täna on tegutsemisstiil koos infotehnoloogia arenguga muutunud moodsamaks – nüüd laekuvad ostupakkumised otse metsaomaniku elektronposti aadressile. Sageli juhtuvad need peale seda, kui maaomanik on tellinud metsamajandamise kava. Kas see on juhus? Raske uskuda... Justkui mingi ime läbi on ostuhuviline saanud teada sellest, et Teie kinnistule on äsja valminud metsamajandamise kava.

Iseenesest on ju tore, kui pakkumine koju kätte tuleb. Kuidas aga olla kindel, et pakutav hind ka turuhinnale ligilähedane on? On ju teada tõde, et ostja tahab osta alati võimalikult odavalt ning müüja seevastu müüa võimalikult kallilt.

Oksjoniportaal Maaturg.ee aitab.

Oleme tänaseks juba üle kolme aasta tegelenud internetis oksjonite korraldamisega.  Meie eesmärk ja missioon on pakkuda eraomanikule teenust, mille kaudu saab metsaomanik oma kinnistu või raieõiguse müügi puhul hetke parima turuhinna.

See saab juhtuda kuna meil on:

  • suur ostuklientide andmebaas;
  • avalikud enampakkumised, kus pole võimalikud kulissidetagused kokkulepped;
  • enampakkumistel tekib hasart ja vahel lisatakse mõned tuhanded ka emotsioonide ajendil.

Kolm aastat tagasi alustasime internetis metsakinnistute ja kasvava metsa raieõiguse enampakkumiste korraldamisega. Algus oli väga raske. Arvasime, et metsaseltsid võiksid saada kasu meie portaali kasutamisest. Läbi selle, et lisaks aja kokkuhoiule aitab see tagada erametsaomanikule, keda metsaseltsid nõustavad ja kelle vara haldavad, tema vara parima ja tulusaima teenimise. Võta näpust! Isegi tasuta proovikasutamist pakkudes jäi seltside huvi pehmelt öeldes leigeks. Me ei löönud käega vaid püüdsime jõuda eraomanikeni ilma metsaseltside vahenduseta. Tänaseks on see ka õnnestunud.

Meie portaalis on toimunud üle 100 õnnestunud enampakkumise. Müüdud varade väärtus on kasvanud keskmiselt 16,5 %. Meil on 5 suurt püsiklienti-ettevõtet, kes müüvad oma vara regulaarselt läbi meie portaali. Lisandunud on põllukinnistute müük ja rentimine. Põllumaade enampakkumistega oleme veel algusfaasis, aga üsna mitmed põllumaa omanikud on leidnud läbi meie keskkonna oma põldudele hea hinnaga ostja või eelnevast oluliselt kõrgema hinnaga rentniku. Hetkel arendame metsamaterjali müügikeskkonda. Osalesime sel suvel RMK hankel metsamaterjali internetioksjonikeskkonnas müümiseks. Paraku ei osutunud me seal edukaks, sest aega toimiva keskkonna väljatöötamiseks oli napp nädal. Saime sellest oma õppetunni ning osaleme päris kindlasti järgmisel suvel toimuval hankel.

Maaturg.ee tahab olla abiks.

Meie soov on jätkuvalt aidata erametsaomanikel saada oma vara müügist parim hind. Lisaks pakume asjaajamisteenust, kus oleme müüja kõrval alates metsakava tellimisest kuni notaris tehingu tegemiseni või lepingute sõlmimiseni. Oleme olnud abiks ka metsamajandamise kavade tellimisel, sest sagenenud on juhtumid, kus metsaomanikule tehakse pakkumine ilma metsamajandamiskava olemasoluta. See on nagu vaadata sisse laudauksest, kus on 50 lehma, ja teha pakkumine kogu homse piima ostuks omapoolt pakutava hinnaga. Sellisel puhul arvestab potentsiaalne ostja tehtava pakkumise sisse alati riski ja hindab kogust pigem väiksemaks kui suuremaks. On olnud juhtumeid, kus esialgne pakkumine on peale kava tegemist ja enampakkumisel müümist tõusnud pea kahekordseks.

Esmalt metsamajandamise kava ja seejärel enampakkumine.

Metsa müügi esimeseks eelduseks on kindlasti metsamajandamiskava olemasolu.

Kui peale kava valmimist tehakse Teile ostupakkumine, siis pange oma vara müüki meie portaalis ja saate veendumuse, kas tehtud pakkumine oli võrdväärne turuhinnale. Teile pakkumise teinud ostuhuviline saab selle osta siis juba enampakkumisel ja kui pakutud hind oli  õiglane, siis see tal ka õnnestub. Nii lihtne see ongi.

Küsige julgesti lisa Maaturg.ee portaali kohta kas siis e-postiaadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või telefonil +372 53443610

Head metsaomanikud, just Teile mõeldes on Maaturg.ee loodud.

Oleme alati Teie jaoks olemas!

Meeldivate kohtumiste ja tehinguteni!

Teie Maaturg.ee

Mirko Metsaoru

www.maaturg.ee

 

Jaga