Euroopa filmikohvik VII – „Lumivalgeke“

 

22. augustil algusega 21:00 linastub kultuurimajas Kannel Euroopa filmikohvikute sarja seitsmes film. Ekraanile tuleb humoorikas ning samas melodramaatiline „Lumivalgeke“ (Hispaania 2012), mis asetab klassikalise „Lumivalgekese” loo romantilisse 1920ndate Hispaaniasse, kus noor tüdruk põgeneb oma õela kasuema eest ning otsustab isa jälgedes saada matadooriks.

Tuntud matador Antonio Villalta (Daniel Giminez Cacho) on jõudnud areenil viimasesse ringi, kui saatuslikul hetkel enne härja hukkamist naeratab ta oma rasedale naisele. See maksab talle kätte tähelepanu kaotuse eest kõige olulisemal hetkel. Napilt ellu jäädes selgub, et ta on igaveseks liikumisvõimetu ning tema kaunis naine on enneaegsel sünnitusel surnud. Rikkale ja nägusale, nüüd teovõimetule matadoorile ajab küüned taha üks õdedest, Encarna (oma headuses tuntud Maribel Verdú), kellest saab Antonio uus naine ja viimase tütre Carmencita õel kasuema. Carmencita on häärberi kõige alam toateenija. Pärast isa surma põgeneb kaunitariks sirgunud tütarlaps kodust ning kohtub seitsme härjavõitlejast liliputiga.

Flamencohõnguline ning lummava visuaaliga mustvalge film võitis praktiliselt kõik Hispaania filmiauhinnad, teiste seas kümme Goya preemiat ning lugematul hulgal rahvusvahelisi auhindu.

Film on eesti- ja venekeelsete subtiitritega, pikkus 1 h 40 min. Sissepääs on kõigile tasuta!

Filmikohvikute sarja korraldavad Europe Direct’i Võru teabekeskus koostöös kultuurimajaga Kannel. Üritust toetavad Euroopa Liit, Riigikantselei, Võru Maavalitsus ja Kultuurikapitali Võrumaa ekspertgrupp.

 

 

Jaga