Projekt „Hooliv kogukond“

 

Rõuge, Haanja ja Varstu vald viivad aastatel 2014-2015 koostöös ellu kuriteoennetuslikku projekti "Hooliv kogukond". Projekti eesmärk on kujundada välja toimiv ning jätkusuutlik lapsi ja noori toetav koostöövõrgustik, mis lähtub oma tegevusest noorte arvamustest ja vajadustest ning elluviidud analüüsile tuginedes loodud hooliva kogukonna strateegia eesmärkidest. Projekti teostamise teel ootavad meid noori toetava võrgustiku loomine iga omavalitsuse piirides, kaasamise ja võrgustikutöö koolitused, noorte analüüs oma kodukoha arengu osas ja strateegiad selle parendamiseks, noorte algatusfondi rakendamine parenduste elluviimiseks. 

Projekt " Hooliv kogukond“ on rahastatud Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) toetuste programmi „Riskilapsed ja –noored“ taotlusvoorust „Kogukondlikud kuriteoennetuslikud algatused“. Programmi viivad üheskoos ellu Haridus- ja Teadusministeerium, Justiitsministeerium ja Sotsiaalministeerium. Programmi rakendusüksuseks on Eesti Noorsootöö Keskus. Lisainfo programmi kodulehelt:  www.entk.ee/riskilapsedjanoored/

 

Infot projekti „Hooliv kogukond“ kohta

Projekt on käivitunud ja õnnestunult on möödunud kohtumised noortega. Nende arvamused koondame nüüd ühte dokumenti, et oleks võimalus jaanuaris toimuval võrgustikukohtumisel neid tutvustada.

Palun teavitage oma võrgustiku liikmeid, et nad hoiaks 30.-31.01 võrgustiku koolituseks. Toimub esialgselt kavandatult Rõuges.

On tekkinud plaan lisada ka tegevusse nö koolituse 3.päevaks võrgustikuliikmete ringreis kolme valla asutustes ja nendes paikades, mille noored on aruteludes probleemkohtadeks märkinud.

 

OLULINE:   Palun lisage meie projekti koduleht oma valla kodulehe projektide alla: hoolivkogukond.rauge.ee.

Oleme koostamas ka projekti tutvustavat videoklippi, mida siis jaanuari alguses ka levitame.

Kui on muresid, ettepanekuid, siis andke aga teada!

 

Kerli Kõiv

tel 55603988

[See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.]

Jaga