REPORTER SIPELGAS KIRJUTAB:

On reede, 15.aprill, meie lasteaias toimub näitemängupäev. Toimub see juba viiendat korda, nii et esimene juubel. Kõige nooremad mängivad lugu „ Väike karu otsib päikest“. Noored näitlejad on oma rollidega väga ametis. Igal lapsel on oma tegelaskuju.  Karuke, kes oma sõpradega otsib päikest, seikleb ringi metsas  ja küsib loomadelt teed päikese juurde. Lõpuks teadis jahimees, kuidas päikest välja kutsuda. Kui loomad häälitsevad, kuked kirevad ja lapsed haigutavad, tulebki päike välja.Ja, oh sa imet, lilleke, mis tal kaasas polegi enam närtsinud. Kuigi näitlejad olid noored ja andsid oma esimese etenduse, tulid nad sellega suurepäraselt toime.

Keskmine rühm mängis nukuetenduse: „ Naisevõtt pole naljaasi“. Valmistatud olid vahvad nukud. Suurt vaeva nähti dekoratsioonide püsti saamisega. Kaks kaunist jutustajat rääkisid oma pikad tekstid peast, lisaks imeilus laul. Nukunäitlejad olid väga head; tekst julge ja selge, naisevõtjast jänes oli eriti heal tasemel. Etendus tempokas ja väga nauditav.

Kooliminejate rühm oli näinud vaeva võru keele õppimisega, sest esitusele tuli „ Üts päiv Võrumaal“. Noored näitlejad olid tublid võru keeles teksti edasi andma. Pole kerge rääkida „uues“ keeles ja näidelda. Etendus lõppes ühislauluga „ Võrumaa“ .Milline ühtekuuluvus ja kokkuhoidmise tunne oli, kui koos laulsid lapsed, lapsevanemad, lasteaia personal ja külalised.

Kogu lasteaia pere on tänulik heatahtlikule publikule saalis. Teie kohalolek on oluline nii  laste ja kui  ka lasteaia töötajate jaoks, et mõista oma tegevuse olulisust. See kõik annab jõudu edaspidiseks tööks.

Oli jälle üks imeline koosolemise aeg - aeg  mõnusalt olla ja tunda rõõmu koos olemisest kõige väiksemate inimestega meie vallas. AITÄH KÕIGILE!

Kohtumiseni emadepäeva kontserdil 06.mail lasteaias.

 

Pilte vaata galeriist.

 

 

 

Jaga