REPORTER SIPELGAS KIRJUTAB:

Kirjutades näitemängupäevast, alustan ma selle finaalist, mis oli ülev ja armas. Kogu näitlejate pere ja juhendajad kogunesid lavale ning laulsid ühiselt laulu armastusest ja sõprusest … armasta, hoia ja hinda, sõprusel polegi hinda...

Eks kõikides esitatud näidendites oli ka läbivaks teemaks: sõprus, koostöö ja armastus.

Sel päeval kanti ette kolm etendust. Kõige pisemad, näitlejad vanuses 2-3 aastat mängisid lugu „ Kelle müts“. Metsloomad leidsid metsast mütsi, hakkasid seda pähe proovima ja peeglist vaatama, kas sobib. Ei sobinud kellelegi. Tuli väike tüdruk Mari ,talle see müts sobis ja  punane mütsike oligi ju tema oma. Väiksed näitlejad kõik olid asjalikud ja tublid. Kuigi juhendajad närveerisid, et kui ema-isa tulevad vaatama, kas ikka jäädakse lavale või joostakse vanemate juurde. Aga väikesed näitlejad ei vedanud alt.

6-7-aastased olid valinud oma etenduseks „ Naeris“. Lavale toodi kollane kott-tool, mis oli  saanud endale külge suured rohelised lehed  ja paistis päris suure naeri moodi. Asjalik peremees, käbe perenaine ja töökad peretütred külvasid seemneid ja hoolitsesid külvi eest nii hästi, et kasvas suur-suur naeris. Taheti suppi teha ja naerist välja tõmmata, aga pererahva jõust jäi väheseks. Kutsuti appi koer, kass ja hiir. Kogu kamba jõupingutusega saadi naeris kätte ja tervislik toit lauale. Selle näidendi ettekandmise tegi huvitavaks ka see, et esitati seda muusikali vormis, kogu teksti lauldes ( rühmaõpetaja ja muusikaõpetaja suurepärane koostöö). Lapsed olid tublid lauljad-näitlejad. Loodame, et tulevikus neist keegi esineb ka „Estonia“ laval.

Näitlejad vanuses 4-5 aastat mängisid etenduse „ Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi“. Juba talvel tegi Jessica õpetajale ettepaneku, et mängime näitemängupäeval lugu Lumivalgekesest. Jessica avaldas ka oma mõtteid, kuidas see võiks kõik toimuda ja kogu rühmaga otsustati, missugust tegelast keegi kehastab. Kostüüme hakati juba varakult otsima ( õpetaja-abi Evi otsis linnast taaskasutuspoodidest), õmblema , paluti vanematelt abi jms. Millise suursuguse väljanägemise sai Võõrasema, kui ilus oli Lumivalgeke, kui nägus oli Prints, millised imearmsad pöialpoisid ja kaunis rääkiv peegel. Kahju ainult, et üks pöialpoiss oli just sel päeval haige.  Lapsed olid tublid ja vahvad, kõik andsid oma parima.

Kõik esinejad sai tänutäheks šokolaadi ja Kadiliisu emalt suure õhupalli.

Täname kõiki, kes meid vaatama tulid ! Eriti innustav oli  lastevanemate käest kuulda tänu- ja tunnustussõnu lastele ja lasteaiale. Sügav kummardus õpetajatele, õpetaja-abidele ja teistele, kes selle päeva lastele eriliseks tegid ja kordaminekuks oma parima andsid !

Kõrvu jäi kõlama rida laulust … sõbra tuge nii kindlat, tean, et alati hindad …

Aitäh armsad lasteaiasõbrad!

 

Kohtume emadepäeval!

Jaga