REPORTER SIPELGAS KIRJUTAB:

 

Lasteaias oli vaikne tund. Laual olid karbikesed kalliskivide, kulla ja karraga. Kogu personal oli ametis, et  valmistada 21 imelist krooni väikeste printsesside jaoks. Neid oli vaja tüdrukute nädala lõpetamisel, et tunnustada parimaid. Igal päeval oli oma teema ja nendest sündmustest kirjutasingi. Meie esialgsesse plaani tuli väike muutus, aga nagu on öelnud targad- summa ei sõltu liidetavate järjekorrast.

Esmaspäeval toimus spordi- ja liikumise printsessi päev. Liikumisõpetaja oli ettevalmistanud mitmesuguseid jõukatsumisi: nobedad näpud, väledad jalad, tantsutüdrukud, arva ära ja kotkasilm. Seinal oli suur tabel tulemuste kohta, mis näitas, et tublimad ja osavamad olid Keitlin, Sandra, Sarah Maria, Kadiliis, Laura, Kairit, Loona Maria.

Teisipäeval oli muusika- ja tantsuprintsessi päev. Meil oli külas meie endine kasvandik Alice. Tal oli kaasas viiul. Alice tutvustas oma pilli, noodilehti ja rääkis oma õpingutest Võru muusikakoolis. Ja siis mängis ta meile viiulit, me kuulasime lausa suud pärani. Lisaks tutvustas Alice ka meile oma teist huviala – peotantsu. Vaatasime kaasatoodud imelisi tantsukleite. Partnerit polnud, aga Alice näitas üksi mõningaid samme ja liikumisi peotantsus. Tüdrukutel oli soov ka ise tantsida. Lasteaeda oli kutsutud Alice ema Ave Saluorg, kes rääkis rocki-stiilist ja rock-tantsust. Ta näitas ka ette, kuidas tõeliselt rokkida. Ja siis kui sammud selged, käre muusika mängima … läks lahti ägedaks tantsuks. Poisid jälgisid , kes on parimad tantsutüdruku. Kiita said Teele, Jessica, Kerli, Annika,Vivian, Merili, Älis, Kristiine, Keitlin; Sarah Maria.

Kolmapäev oli targa ja viisaka printsessi päev. Hommikuringis rääkisid ja arutasid tüdrukud koos õpetajaga, milline on viisakas tüdruk. Läbi mängiti mitmeid situatsioone ja tüdrukud otsustasid, kas käituti nii nagu vaja või mitte. Analüüsiti, mida tehti valesti. Siis istusid tüdrukud laua taha ja läks lahti viktoriin. Õpetajad esitasid väiteid ja vaja oli paberile teha kas roheline ring ( õige) või punane ring ( väär). Tähelepanelikumad ja taibukamad olid Angeelika, Keitlin, Vivian, Teele, Sandra, Merili, Annika, Sandra jt. Viktoriini võitjad olid: Kadiliis, Sarah Maria ja Jessica.

Neljapäev oli tervisliku toidu ja kokanduse printsessi päev. Tüdrukute jututeemaks oli tervis ja selle eest hoolitsemine. Üks osa sellest on tervislik toitumine. Iga tüdruk valmistas maitsva ja kauni võileiva endale ja kõik koos ka  poiste jaoks. Samal ajal poisid aga valmistasid tüdrukutele maitsva salati. Koos kaeti kena laud; igal lapsel oli taldrikul vahva võileib, mille kaunidust hindasid meie poisid. Kaunima võileiva valmistajad olid : Teele, Kairit; Angeelika, Reesi, Milana, Kerli, Kristiine-Eliise, Älis, Jessica. Kõht täis, mindi õue jalutuskäigule, sest kõndimine on ka terviseks.

Reede – oh sa jutt! Meie majas elavad ainult imekaunid printsessid. Juba hommikul olid tüdrukutel  seljas pidulikud kleidid, ehted, väike meik. Kohapeale oli palutud kaks koolitüdrukut ( Kristin ja Age) ,kes tegid lastele väga kaunid soengud. Olge te  tänatud, noored juuksurid! Kell 10 saabus fotograaf. Kaks tundi huvitavat pildistamist ja kõik need kaunid printsessid said ülesse võetud. Lisaks rühma- ja personali pildid. Nüüd tehti kokkuvõte tüdrukute nädalast: direktori kõne, poiste kõne, tüdrukute autasustamine ja ühine tordi söömine ( tordi tegi meile Daisy Anton). Kingituseks sai iga tüdruk uhke printsessi krooni, poiste valmistatud lilledega lehviku ja väikese maiustustega karbikese.                                                                       

Oli lahe ja tore nädal - oli tüdrukute üksmeelne arvamus. Kogu maja personal andis oma parima selle kordaminekuks. Aitäh neile laste poolt! Erilised tänud abi ja toetuse eest: Sarah Maria emale, Reesi emale, Rihardi emale, Kadiliisi emale jpt. meie lapsevanematele, kes meie üritust toetasid ja ka  osalesid. Tuhat tänu kõikidele ja kaunist kevadet!

Uute kohtumisteni aprillis -  näitemängude päeval!

Jaga