REPORTER SIPELGAS KIRJUTAB:

 

Armsad lasteaia sõbrad, pole ammu Teile kirjutanud. Mitte, et ei oleks millest kirjutada, seda ainest on kuhjaga, aga ma ise olin natuke aega puhkusel.

No nii, siin Varstu Keskkooli staadion. Laste vadinat, kelkude kolinat, sädelevat lund, jäiseid teid ja päikselist vastlapäeva on nautima tulnud  kõik „see mees“ lasteaiast; lapsed, õpetajad, juhataja. Kiireid kelguringe pakuvad meile kooli 6.klassi lapsed. Süsteem toimub nii, et laps istub kelgule, koolilaps „hobuseks“ ja sõi läheb lahti. Kelgulistujal on nägu naerul ja meel rõõmus, aga vedajal on nägu punane ja selg märg. Kelguringid tehtud, kingime oma hobustele kotiga „kaeru “- komme ja saadame nad tänutundega oma koolitegemiste juurde tagasi. Suur, suur tänu neile, aga olid ju kunagi ka nemad need lapsed, kes kelgul istusid!

Liikumisõpetaja Helve on ettevalmistanud mõned täpsus- ja osavusmängud. Vahva on lumes mütata ja tunda rõõmu oma heast tulemusest.

Kuid mis vastlapäev see on , kui pole vastlaliugu. Pikas rivis, kelkude kolina saatel, liigume kultuurimaja juurde oma mäekesele. Kõik mäe otsa rivisse ja lähebki sõiduks lahti. Kõik, kes kohal, sõidavad mäest alla, kaasaarvatud õpetajad ja juhataja. Kõige pikemad „ linad kasvavad“  Älisel, Sarah Marial ja Hendrikul.

Lasteaias laulame vastlalaulu ja teeme mõne mängu. Õpetaja Ingal on kaasa vanaaegne kepp-hobune. Ega muud kui ka mõned toredad ringid ka sellega. Nalja kui palju.

Lõunalaual ootab maitsev oasupp ja vastlakukkel, mida vist keegi maailmas ei oska nii süüa, et nina ei saaks valgeks ja vahuseks. Kõht täis, nüüd puhkama. Enne uinumist mõtleme veel, oli üks hästi tore päev!

Hea lugeja, kohtume EV. aastapäeva kontsert-aktusel  23.veebrtuaril kell 19.00 Varstu Kultuurikeskuses. Tule meid vaatama ja kuulama!

 

Vastlapäeva pilte vaata galeriist.

Jaga