REPORTER SIPELGAS KIRJUTAB:

 

Meie lasteaias on saabunud väga vahva ja aktiivne aeg. Alles oli tore võlurite päev, aga nüüd toimus midagi veel vahvamat. Toimus isadepäeva tähistamine. Sel aastal otsustasime, et meisterdame koos isaga. Juba varakult hakati otsima materjale meisterdamiseks. Muretsesime puidust klotse, naelu, kruve, liimi jms. Parajaid puidust jäätmeid tõi Rasmuse ema. Tänud talle! Isadele saadetud kutsetele kirjutasime ka lisaks reakese, et võtta kaasa tööriistu , et saaks koos lastega meisterdada. No nii, vahendid ja ideed olemas, läkski tööks lahti. Oh-sa aeg, missugune kopsimine ja ideede teostamise hoog! Valmis said igasugused vahvad asjad, millega saame lasteaias mängida. Nüüd on meil mitu ägedat puust ratastega masinat, nukumööbel, puust allveelaev, aiakäru, lennuk, helikopter, lindude söögimajad jms. Meistrimeestele oli oma laheda pillimänguga toeks tulnud Annika ja Jarno vanaisa, kes pidi kandle lõõtsa vastu vahetama, sest selle hääl oli kõvem ja kostis ka üle kopsimise. Ja nii oligi nagu lauluski …“ käib töö ja vile koos“.

Tööd tehtud, oli aeg puhkuseks. Lapsed esitasid isade auks kontserdi ja andsid üle neile valmistatud kingitused. Samuti maiustati küpsistega, mida lapsed hommikul, enne isade majja tulekut ise olid valmistanud ja küpsetanud.

Reedel, kui kõik olid majast läinud, istusin ja mõtlesin, et on ikka üks muinasjutuline paik laste jaoks, kus vanemad hoiavad lasteaiaga ja omavahel kokku, luues lastele väga mõnusaid hetki ja samas ka pikendades oma lapsepõlve. Aitäh, kallid isad, et oma tööde ja tegemiste juurest ikka meie jaoks aega leidsite ning teid nii rohkearvuliselt kohal oli!

Aga esmaspäeval kaunistasime valmistatud mänguasjad ära. Laste otsus oli ühene, kõige armsam mänguasi lasteaias on praegu just see mänguasi, mis sai koostöös oma  isaga tehtud.

Kohtumiseni jõulupeol, 19.detsembril algusega kell 13.00  Varstu Kultuurimajas!

 Pilte vaata siit.

Jaga