REPORTER SIPELGAS KIRJUTAB:

 

14 -17. aprill toimus meie lasteaias südamenädal. Esmaspäeval lõikasid lapsed paksemast paberist suure südame ja joonistasid sellele, mis on meie südamele hea.  Vanem rühm kirjutas, mis on kasulik meie tervisele.

Teisipäeval toimus lasteaia metsatukas orienteerumismäng, kus tuli liikuda punaste noolte järgi. Otsida peidetud kontrollpunkte ja vastata küsimustele ning täita väikesi ülesandeid. Näiteks –iga laps korjab 10 käbi. Korjatud käbidest meisterdati liivapaljandile suur südamekuju. Söödi seemneleiba ja räägiti tervislikust toidust. Joosti mäest ülesse ja katsuti käega südamepiirkonnast, et mida laps tunneb. Püüti leida vastuseide küsimustele, mida tegi minu süda nüüd?

Kolmapäeval oli meil külas Varstu valla perearst, kes oli ettevalmistanud lastele sobiva ja näitliku esitluse. Räägiti toidust, söömisest ja selle tähtsusest. Arstil olid kaasas kausikesed puu- ja juurviljadega, maitsetaimede ja rohelisega, pähklite , rosinate ja kuivatatud banaaniviiludega ning purk meega. Tohter rääkis ka hammaste eest hoolitsemisest. Lastele anti koduseks ülesandeks, arutleda vanematega, miks on hea õhtusöögiajal koos perega, süüdata küünal. Täname oma valla perearsti, kes leidis aega meile külla tulla ja tarvilikku tarkust jagada!

Sel päeval ka liikumisõpetaja Helve pööras tähelepanu liikumisele ja südame tööle. Lapsed katsusid oma südamepiirkonda enne jooksmist ja peale kahe ringi läbimist. Arutati, mis toimub peale trenni südamega ja mida teeb süda, kui on tunda kiiremat tuksumist. Mis juhtub südamega siis kui sporti ei tee?

Neljapäeval lõpetasime südamenädala koolitusega personalile ja lapsevanematele, kus rääkis psühholoog Tõnu Ots. Oli huvitav ja asjalik loeng. Kahju, et ainult kaks lapsevanemat tundis huvi teema vastu: „ Lapse kasvatamine ja karistamine koolieelses eas.“  Kogu lasteaiapersonal ja Varstu Keskkooli algklasside õpetajad olid kohal ning said vajalikke teadmisi paremaks toimetulekuks lastega töötamisel. Tänud ka Pähni Loodusmaja perenaisele Helinale meeldiva vastuvõtu eest !

 

SÜDAMEL ON HEA KUI HING ON RAHUL JA VAIM ON ERK.

Pilte vaata galeriist.

Jaga