REPORTER SIPELGAS KIRJUTAB:

 

Oh-oo, asi kisub päris hulluks kätte. Varstu lasteaias toimub nii palju põnevat ja huvitavat, et ma ei saagi puhata, vaid pean kogu aeg pliiatsi töös hoidma.

Täna on etenduste päev. Iga rühm on selgeks õppinud ühe näidendi ja selleks ka vastavad ettevalmistused teinud:

Noorem rühm mängib etendust  „ Lugu okkalisest siilist“. Lapsi juhendasid ja aitasid õpetaja Inga ning õpetajaabi Katrin. Valminud on kena kava, kust saame lugeda, et siili osas on Kairit, jänkud on Angeelika ja Vivian, karud on Jarno, Joosep ja Jaan Aleksander ning rebase osas näeme Laurat. Valminud on vahvad kostüümid, mille muretsemisel aitas kaasa ka Laura ema . Kandva rolli peab võtma õpetaja, kuna lapsed on puudunud ja  asi pole päris selge. Kuid lapsed andsid siiski oma parima. Loodame, et publik mõistis ja sai vahvast etendusest elamuse.

Keskmine rühm mängis etendust „ Jänkuema porgandipirukas“. Nimiosas oli Kadiliis ja teised rühma lapsed olid mitmesuguste metsaloomade osas. Rasmuse jaoks oli see etendus nii oluline, et kuigi ta oli haige, võttis tableti sisse ja tuli lasteaeda,  mängis oma siiliosa hästi ära ning läks koju tagasi. Jänkuema küpsetas maitsva piruka ( tegelik küpsetaja rühma õpetajaabi  Evi), mida pakuti ka kõikidele kohalolijatele. Õpetaja Liivi oli õpetanud lastele sellise toreda näidendi, kus kõik lapsed said esineda.

Vanem rühm mängis etendust „ Kevadetulek“. Oli juba tunda julgust ja küpsust esinemisel. Julgelt laulis Kristi päikese osas, armas oli Laura Kirke kellukese osas, kenad sinililled Sigrit, Kristel, Angela ja Renata-Marjaana. Julge oli Lauri ja Kristo esinemine. Õpetaja Anita oli vaeva näinud ja õpetanud näidendi, kus oli teksti, laulu ja tantsu. Etenduse kavad joonistasid ja kujundasid lapsed ise. Vanem rühm nautis täiega oma tegevust.

Muusikalises osas oli meil seekord toeks ja abiks muusikaõpetaja Ele.

Suur tänu kõigile, kes selle toreda päeva korraldasid ja ka nendele, kes meid vaatama-kuulama tulid! Lastele ja lasteaia töötajatele oli hea meel, et väga paljud vanemad ning ka vanavanemad olid leidnud aega, sel päeval meie majas olla. Eriti tänulikud oleme neile vanematele, kes andsid ka meile tagasisidet toimunu kohta.

Peale etendusi söödi küpsisetorti, mille olid lapsed ise eelmisel päeval valmistanud, tänuks lapsemeelsele ja toredale publikule. Näitlejad ise said ka tükikese maitsvat kooki.

 

Oli jälle üks tore ja omamoodi päev. Kohtumiseni emadepäeval!

Jaga