REPORTER SIPELGAS KIRJUTAB:

No nii, koolivaheaeg läbi ja lasteaias on kohal ka need lapsed,  kes koos koolilastest õdede- vendadega väikese vaheaja võtsid. Nüüd on lapsi majas rohkesti ja eriti tüdrukuid. Muide Varstu lasteaia 36 lapsest on ainult 10 poisid. Käimas on  TÜDRUKUTE NÄDAL.

Esmaspäev – sissejuhatus nädalasse. Rühmaõpetaja räägib tüdrukutega, kuidas käitub üks korralik  tüdruk, milline on  tema välimus ja mida see tüdrukute nädal endast kujutab. Poistele antakse tähtis ülesanne, olla sel nädalal jälgijate-hindajate osas, et nädalalõpus teha kokkuvõtteid. Täna on riietumise ja moepäev. Valgest paberist väljalõigatud kleitidele joonistatakse muster ja kaunistatakse need. Valminud tööd riputatakse seinale. Hindama hakkavad poisid ja personal, kes meeldivama kleidi juurde kinnitavad värvilise täpikese.

Teisipäev – muusikatunnis laulavad tüdrukud: „ Millest küll tehtud on väikesed tüdrukud“. Täna on teemaks käte ja küünte eest hoolitsemine, käte pesemine, küünte lõikamine ja küünte lakkimine. Palju elevust ja rõõmu toovad väikestele neidudele sädelevad- säravad, roosad-punased –lillad küüned. Kui küsin, et mida ema ütleb, on vastuseks, et emale kindlasti meeldib. Täname Kerstit ja Katit, kes meid õpetasid ja kaunistasid! Poisid valivad  meeldivamad küüned.

Kolmapäev – ehete valmistamine. Külas on õpetaja Aili, kes teab ja oskab, kuidas teha lõngast ja värvilistest nööpidest toredaid ehteid. Natuke vaeva ja pusimist ning iga tüdruk ongi endale valmistanud vahva kaunistuse. Nüüd tüdrukud kenasti ritta ja poisid jälle valima kaunimat ehet. Suur tänu Aili!

Avati näitus piltidest, mille olid joonistanud poisid ja kus nad kujutasid meie lasteaia tüdrukuid.

Neljapäev – kahjuks jäi meile külla kutsutud juuksur haigeks, aga meie õpetaja Liivi on ka osav soengute meister ning päästis hädast välja. Kõik tüdrukud said stiilsete patsidega kaunistatud soengud. Poisid valisid neist meeldivamad. Kui on ilus soeng, siis peab saama ka tantsida. Meile tuli külla meie hea sõber tantsuõpetaja Ave ja kohe õpetas uue tantsu. Lahe -eriti see koht, kus võis kõvasti karjuda. Suur tänu Avele!

Reede – täna räägime tervislikust toidust ja valmistame maitsva võileiva, mille kaunistame kurgi, tomati, paprika, rohelise sibula jms-ga. Küll said uhked võileivad nagu kunstiteosed. Poisid katsid lilledega kaunistatud laua ja palusid tüdrukud lauda, olles ise härrasmeestest saatjateks. Püüdsime süüa noa ja kahvliga, viisakalt lauakombeid jälgides. Omavalmistatud toit on alati kõige maitsvam.

Järgnes nädalast kokkuvõtete tegemine ja parematele tunnustuse jagamine. Iga tüdruk oli milleski parim, sai uhke roseti, pulgakommi ja poiste omavalmistatud lilleõie. Nüüd veel suur ühispilt ja õue, kus päike meid juba ootas. Oli lahe nädal - tunnistasid tüdrukud, kuid poisid ainult ohkasid.

Pilte tüdrukutenädalast vaata pildigaleriist, otselink siin.

Jaga