REPORTER SIPELGAS KIRJUTAB: Siin Varstu sovhoosi Lastepäevakodu ja on 70-ndad aastad.

 

Siin Varstu sovhoosi Lastepäevakodu ja on  70-ndad  aastad. Tüdrukutel on seljas ühesugused flanellist kleidid ja peas uhked punased-täpilised tutipaelad. Poistel on sinised traksidega põlvpüksid. Kasvatajatel on seljas triibulised kittel-põlled. Juhataja tormab ringi kitlihõlmad laiali. Rühmaruumis põrandal on päevinäinud puidust klotsid, laudadel vahtkummist karud, vigrid, jms. On väiksed pruunid tahvlid, millele saab kriidiga kirjutada. On vanad nukud, kel juba kohati näod kriimulised ja mõnel ka mõni kehaosa puudu. On lauamängude karbid, mil on venekeelsed sõnad: kuubiki, skazka jne.

…. see pole uni, vaid reaalsus. Varstu Lasteaias Sipelgas on täna, s.o. 04.märtsil, lasteaia 46.sünnipäev. Sel aastal tähistame seda nii, nagu oleks meil vana-aja lasteaed. Räägime, milline oli elu lasteaias siis. Näitame pilte sellest ajast, kui lasteaed alles alustas oma tegevust. Mängime kõik koos selle aja mänge ja laulame laule.

Kuna meil on täna uudistamist ja tegemist kuhjaga, siis pidu peame paari päeva pärast  Võrus Kratikeskuses. Sõidame sinna mängima ja sünnipäevakringlit sööma.

Suur –suur tänu vanematele, kes oma toetustega abiks olid. Andmisrõõm on suur rõõm ja seda eriti siis, kui sellest sünnib rõõmu ja kasu meie lastele.

Sel aastal on lasteaia sünnipäevaga samal päeval ka vastlapäev. Lund ei ole. Oma vastlaliu teeme lasteaia õuealal liumäest alla sõites. Kõikide liug on samapikk, aga sellest pole lugu, meie maja „ linad“ ongi ühepikkused.

      Lapsemeelsust ja rõõmsat meelt Teile kõigile soovib kaunis keskeas lasteaed Sipelgas.

 

                                                                         Vaata pilte valla kodulehe galeriist.

Jaga