REPORTER SIPELGAS KIRJUTAB:

 

No nii ongi argirutiin jälle tagasi ja kogu vana lugu jätkub uue hooga. Kuid siiski tahan ma veel kirjutada olnud toredast jõulukuust meie lasteaias. Kuna tegemisi oli põnevaid ja palju, alustan kohe algusest.

Esimesel advendil käis meil külas hea sõber Helina Pähni Looduskeskusest. Tal olid kaasas käpiknukud, kes rääkisid toreda jõulujutu ja suur kasti täis suuri piparkooke koos mitmevärviliste glasuurituutudega. Missugused kunstnikud meist hetkega said ja valmima hakkasid suurepärased kaunistatud piparkoogid.. Lisaks kinkis Helina meile kuusepuu, mille panime suurde tuppa ja kaunistasime omavalmistatud ehetega. Pähni onud ja tädid on meid jõuluajal alati meeles pidanud ja suured tänud neile selle eest!

Advendiaja tähistamine jätkus koos Varstu kooli algklasside lastega. Teisel advendil olime koolimaja päkapiku vastuvõtul ja kolmandal advendil võttis  lasteaia päkapikk vastu koolilapsi.

17.detsembril külastasime Varstu Keskkooli korraldatud jõulumaad. Piparkoogilõhnalises klassis saime õpetaja Urve juhendamisel valmistada, küpsetada ja kaunistada piparkooke. Oh-oo, mis maitsvad need olid , lausa sulasid suus. Riided selga ja jõulurajale, kus ootas meid vahva päkapikk Jane ja tema mütsi otsingud; mille käigus kohtusime väga laheda kalamehe Kerviniga; sillavalvuritega, keda oli vaja naerma ajada; kiilaka hundiga, kes otsis mütsi ja paljude teiste tegelastega. Lõpuks valas õnnesepp meile õnnetina – tuli nagu purjeka kuju, eks see tähendab, et täies purjes ikka edasi. Jõulumaa korraldajatele ütleme tuhat tänu! Selline tore asi võiks ju veel korduda.

  20.detsember ja toimus laste ning lasteaia personali pidulik jõululõuna koolilaste sööklas. Olime juba mitu kuud harjutanud, kuidas selg sirgelt istuda, kuidas noa ja kahvliga süüa, kuidas viisakalt käituda. Me nautisime maitsvat toitu ja arvame, et saime ise ka kenasti hakkama. Täname köögitädisid meile kaetud kauni laua ja maitsvate toitude eest!

Kõht täis, uhked riided selga ja algaski meie jõulupidu. Esines „täpikeste kamp“, tavaelus õpetaja Aili ja tema lapsed, ühe vahva näidendiga. Kui näidend lõppes, saabus meile külla see kõige oodatum külaline - jõuluvana. Laulsime, tantsisime, lugesime luuletusi ja saime jõuluvanalt kingitusi. Pidu läbi ja koos emme-issiga koju jõule pidama.

Arvasime, et nüüd on pikad pühad, aga viuhti oligi aasta 2014. Oleme jälle lasteaias koos oma sõpradega ning ees ootavad uued mängud ning uued tegemised.

Jaga