REPORTER SIPELGAS KIRJUTAB:

 • Avaldatud: Kolmapäev, 05 Oktoober 2016 05:50

Tere, tere, hea reporteri lugude lugeja ! Sel korral kirjutan ühest järjekordsest õnnestunud üritusest. Nimelt , on juba traditsiooniks saanud, et septembrikuu lõpus, toimub pidu, mis on pühendatud meie maja laste vanavanematele. Ise me nimetame seda - „ Memme-taadi peoks“. Sel aastal sidusime selle peo ka Rahvusvahelise Muusikapäevaga.

Rõõmsad olid nii väikesed kui suured, sest nii rohkesti pole meil veel külalisi olnud. Olime väga elevil. Sel korral oli meil ka kasutusel Eesti kaart, kuhu vanavanemad märkisid koha, kust nad on pärit. Oli väga huvitav teada saada, et meil on vanaemasid ja vanaisasid Saaremaalt, Harjumaalt, Lääne - ja Ida-Virumaalt, Raplamaalt, Järvamaalt, Jõgevamaalt, Viljandimaalt, Tartumaalt, Valgamaalt Pärnumaalt ja muidugi kõige rohkem Võrumaalt.  Nii, et meie laste juured ulatuvad üle Eestimaa.

 Pidu algas kontserdiga. Lapsed esitasid luuletusi, laule ja tantse. Kui laste esinemised vaadatud-kuulatud, astusid ette professionaalsed pillimehed. Onu Peeter tutvustas puhkpille            ( saksofon, klarnet, flööt jm.), onu Reino tutvustas kontrabassi ja onu Alo lõõtsapilli ja akordioni. Koos mängisid nad iga pilliga ühe meeleoluka loo. Tehti koos paar ühislaulu ja meeliliigutav oli ühislaul „ Kallista“, mis lausa pisarad silma tõi. Nagu ühele korralikule peole kohane, löödi lõpuks ka tants lahti. Tantsiti „ Tibutantsu“,  „Me lähme rukist lõikama“. Oh, mis tore oli koos tantsida!. Täname pillimehi uute teadmiste ja mõnusa kontserdi eest!

Ühiselt vaatasime sügisnäitust, mis oli valminud koostöös lastevanematega. Sel aastal toodi näitusele väga lahedaid ja põnevaid teoseid sügisandidest. Aitäh kõigile!

Suured –suured tänud ja kallid, meie armastele memmedele –taatidele, Teie olete nii nooruslikud ja vahvad, et olla Teiega koos on lausa võrratu. Olge ikka terved ja tragid!

Värviküllast  ja päikselist sügist!

 

 

REPORTER SIPELGAS KIRJUTAB:

 • Avaldatud: Esmaspäev, 18 Aprill 2016 10:32

On reede, 15.aprill, meie lasteaias toimub näitemängupäev. Toimub see juba viiendat korda, nii et esimene juubel. Kõige nooremad mängivad lugu „ Väike karu otsib päikest“. Noored näitlejad on oma rollidega väga ametis. Igal lapsel on oma tegelaskuju.  Karuke, kes oma sõpradega otsib päikest, seikleb ringi metsas  ja küsib loomadelt teed päikese juurde. Lõpuks teadis jahimees, kuidas päikest välja kutsuda. Kui loomad häälitsevad, kuked kirevad ja lapsed haigutavad, tulebki päike välja.Ja, oh sa imet, lilleke, mis tal kaasas polegi enam närtsinud. Kuigi näitlejad olid noored ja andsid oma esimese etenduse, tulid nad sellega suurepäraselt toime.

Keskmine rühm mängis nukuetenduse: „ Naisevõtt pole naljaasi“. Valmistatud olid vahvad nukud. Suurt vaeva nähti dekoratsioonide püsti saamisega. Kaks kaunist jutustajat rääkisid oma pikad tekstid peast, lisaks imeilus laul. Nukunäitlejad olid väga head; tekst julge ja selge, naisevõtjast jänes oli eriti heal tasemel. Etendus tempokas ja väga nauditav.

Kooliminejate rühm oli näinud vaeva võru keele õppimisega, sest esitusele tuli „ Üts päiv Võrumaal“. Noored näitlejad olid tublid võru keeles teksti edasi andma. Pole kerge rääkida „uues“ keeles ja näidelda. Etendus lõppes ühislauluga „ Võrumaa“ .Milline ühtekuuluvus ja kokkuhoidmise tunne oli, kui koos laulsid lapsed, lapsevanemad, lasteaia personal ja külalised.

Kogu lasteaia pere on tänulik heatahtlikule publikule saalis. Teie kohalolek on oluline nii  laste ja kui  ka lasteaia töötajate jaoks, et mõista oma tegevuse olulisust. See kõik annab jõudu edaspidiseks tööks.

Oli jälle üks imeline koosolemise aeg - aeg  mõnusalt olla ja tunda rõõmu koos olemisest kõige väiksemate inimestega meie vallas. AITÄH KÕIGILE!

Kohtumiseni emadepäeva kontserdil 06.mail lasteaias.

 

Pilte vaata galeriist.

 

 

 

REPORTER SIPELGAS KIRJUTAB:

 • Avaldatud: Laupäev, 19 Märts 2016 17:38

14.-19.märts toimus suurejooneline tüdrukute nädal, mis andis teadmise, et meie majas kasvavad targad, viisakad ja kaunid tüdrukud. Esmaspäev oligi targa tüdruku päev. Toimus emakeelepäeva üritus Varstu Raamatukogus. Selle oli suurepäraselt ettevalmistanud raamatukogu juhataja Merike. Tuhat tänu, saime palju uusi teadmisi! Lasteaias toimus viktoriin, kus pidid tüdrukud teadma mitmesugustele erinevatele küsimustele vastuseid. Teisipäeva motoks oli kaunid kunstid. Tüdrukute joonistustest valmis kaunis näitus. Poisid valisid välja kõige meeldivamad tööd. Kolmapäeval oli igal tüdrukul võimlik endast rääkida ja midagi ettekanda ( jutustus, laul tants, luuletus vms.) Kõik tüdrukud olid ka kostüümides. Kodus oldi koos vanematega tehtud suured ettevalmistused. Ja kõik õnnestus suurepäraselt. Selle päeva lõpetas tantsu-disco. Neljapäev oli tordi tegemise päev. Rihardi ema juhendamisel ja kaasabil valmis suur ja kaunis tort. Tort pandi külmikusse, ootama reedet – pidulikku tüdrukute nädala lõpetamist. Selle päeva tore sündmus oli ka 3D-kino külastus. Reede hommikul varakult saabusid meie majja noored juuksurid. Kõik tüdrukud sai imekaunid soengud. Suured tänud Teile armsad juuksurid! Kõik soengud said poistelt hinnangu ja välja valiti kaunimad. Tehti nädalast kokkuvõtteid. Sõna sai poiste žürii – asjaliku esimehe Hendrik Jaagu juhtimisel. Hendrik Jaak oskas igale tüdrukule hinnangu anda ja kõikide kohta midagi head öelda. Imetlesime žürii-esimehe töö põhjalikkust. Iga tüdruk sai spetsiaalselt neile valmistatud lilleõiekujulise kleidikaunistuse. Koos istuti lauda ja lasti tordil hea maitsta. Oi milline imeline maitse on ikka sellel isevalmistatud tordil.

Täname kõiki, kes aitasid kaasa meie toreda tüdrukute nädala õnnestumisele. Oli lahe- on kõikide ühine arvamus!

 Pilte saab näha galeriist.

 

 

REPORTER SIPELGAS KIRJUTAB:

 • Avaldatud: Pühapäev, 13 Märts 2016 12:15

04.märtsil tähistas meie lasteaed oma 48.sünnipäeva.Et pidu oleks rõõmurohke ja põnev, oli külla kutsutud vahva kloun Ummi. Klouni etenduse tegi lasteaialastele välja Sarah Maria ema. Tuhat tänu sellise toreda kingituse eest! Pärast etendust läksime kõik koos lasteaeda, kus ootas kaunis sünnipäevalaud.  Täname kingituste ja lillede eest : Reesi peret, Kairiti peret, Kerli peret, Joosepi ja Normani peret jt. Oli mõnus pidu!

MINU SIPELGA LASTEAIALE SÜNNIPÄEVAKS

LASTEAIA SÜNNIPÄEVAKS MÕTLESIN MA SOOVI,

KATSU ÄRA AIMATA, NO VÄHEMALT TEE PROOVI!

VÕLURIT JA HALDJAT SIIN ENDAL APPI VAJAKS,

KES SOOVID ÄRA KORRALDAKS, KÕIK TÄPSELT PAIKA AJAKS.

ET LAPSED OLEKSID KÕIK HEAD JA ÕPETAJAD RIIDLEMA EI PEAKS.

JA ÕPPIMINE OLEKS LIHTSALT MUINASJUTT,

ET MÄNGIMISEKS AEGA JÄÄKS JA MEIL ÜLDSE POLEKS RUTT.

OLE SA SIIS SUUR VÕI KÕIGE PISEM,

LASTEAIAS TEGEMA PEAD KÕIKE TÄITSA ISE.

MEIE MAJAS KÕIK ON VÄGA TUBLID,

KES VEIDI JÄNNI JÄÄB, SAAB IKKA TEISTELT ABI.

LASTEAIAS SAAB JOOSTA, TRALLIDA, HÜPATA,

SEST KUI PUTRU SÖÖD ON JAKSU KA LIPATA.

KUI SÖÖD KURKI, AMPSAD KAPSAST, MÄNGIDA SA PALJU JAKSAD.

KUI VEEL PORGANDEID SAAB NÄRIDA,

JÕUAD ÕPETAJALT KÕIKE TARKA PÄRIDA.

NÕNDA VALMIS SAI MU SÜNNIPÄEVASOOV,

TEEME SUURE, SUURE KALLI RÕÕMSALT  KOOS!

PALJU TERVIST, ÕNNE, TÖÖAASTAID, JA PÕNNE, KALLIS LASTEAED!

 

PARIMATE SOOVIDEGA  ÕPETAJA INGA

 

 

 

REPORTER SIPELGAS KIRJUTAB:

 • Avaldatud: Teisipäev, 10 November 2015 08:11

Reedel, mis eelnes isadepäevale, korraldas lasteaed koostöös emadega, toreda ürituse Metsavenna talus. Meid ootas lahke Metsavenna talu peremees, kes näitas meile kalapääsu, elektrijaama ja punkreid. Kohvikus oli isade ja laste jaoks laual soe kringel, kohv, tee ja morss. Metsavenna talu peremees mängis kitarri ja  laulis koos isade ning lastega. Lapsed esitasid kontserdi, kus kandsid ette laule ja luuletusi isadest ja isadele. Iga laps andis üle ka omavalmistatud kingituse. Lasteaiatöötajate meele tegi rõõmsaks isade väga rohkearvuline ja aktiivne osavõtt üritusest. Küll on alles hea teada, et meie lastel on sellised isad, kes oma lapse jaoks leiavad aega ja see ei ole lihtsalt aeg, vaid kvaliteetaeg, millal olete koos oma lapsega. Tuhat tänu Teile armsad issid, te olete super isad!

Pilte isedadepäevast vaata siit.

 

REPORTER SIPELGAS KIRJUTAB:

 • Avaldatud: Teisipäev, 10 November 2015 08:03

Meie lasteaed teatab uhkusega, et Võrumaa Laulukaruselli eelvoorus osalenud Evelin Jessica Helena Tereping sai edasi finaalvooru.  Täname ja õnnitleme Jessicat, muusikaõpetajat Elet ja Jessica vanemaid!

Jessica esinemist saab vaadata www.youtube.com otsingusõna Evelin Jessica Vihmalaul.

Hoiame pöialt, et Jessicat näeks  kindlasti ETV Laulukarusellil esinemas!

 

 

REPORTER SIPELGAS KIRJUTAB:

 • Avaldatud: Esmaspäev, 28 September 2015 15:01

 

Tervitusi siis uuel õppeaastal! Lasteaed on uue energia ja hooga jälle alustanud. Täna tahan kirjutada, missugune tore sündmus meie majas oli. Aga alustame algusest. Lastaia stendile ilmus palve, et koostöös lastevanematega teha sügisnäitus. Paluti kõikidel peredel kodus mõelda, mida laps võiks näitusele tuua. Oodatud oli kõik, mis on seotud sügisega. Meie kodudes valmisid vahvad sügiskompositsioonid. Kasutusele oli võetud kõik see, mida pakub sügis ( puu-ja juurviljad, lilled, lehed, oksad, seened, hoidised jms.) Uue paviljoni alla panid õpetajad koos lastega ülesse näituse. Näitus tuli imeline. Kõik lapsevanemad olid andnud oma pere panuse.  Kahju ainult, et mõni pere ei leidnud võimalust osalemiseks meie ühises ettevõtmises. Kuid suur-suur tänu tegijatele vahvate taieste  ja meeldiva koostöö eest !

Koos näituse avamisega avati ka uus õuepaviljon. Kõik oli nagu päriselt: kõned, lindi läbi lõikamine, laulud- tantsud ja maitsev kringel. Tunneme rõõmu uuest ja paremast võimalusest oma lasteaiapäeva kulgemisel. Täname kohalikku omavalistust, et meie õue kerkis vana              ( üle 40.a.) ja aegunud paviljoni asemel uus kaasaegsete võimalustega hoone.

Aga täna on reede ja meie elevus on suur, meile on oodata tähtsaid ja armsaid külalisi. Külla tulevad vanaemad ja vanaisad. Eile küpsetasime külalistele kaneeliküpsiseid. Esineme neile lauludega ja väikeste näidenditega. Külas on lõõtsamees Alo ning Jarno ja Annika vanaisal on kaasas lõõtsapill ning kannel. Kõlab mõnus muusika. Tore ja lõbus on koos tantsida ja vahelduseks küpsiseid nosida. Oleme õnnelikud, et meil on nii vahvad vanavanemad ja et nad ikka leiavad aega  meile külla tulla. Tuhat tervist neile kõigile! Oma lapselapsega lahkudes, on ühel vanaemal silmas pisarad ja suul tänusõnad toreda hommikupooliku eest. Tänu on vastastikune.

 

Uute  toredate kohtumisteni !

REPORTER SIPELGAS KIRJUTAB:

 • Avaldatud: Kolmapäev, 15 Aprill 2015 11:36

Kirjutades näitemängupäevast, alustan ma selle finaalist, mis oli ülev ja armas. Kogu näitlejate pere ja juhendajad kogunesid lavale ning laulsid ühiselt laulu armastusest ja sõprusest … armasta, hoia ja hinda, sõprusel polegi hinda...

Eks kõikides esitatud näidendites oli ka läbivaks teemaks: sõprus, koostöö ja armastus.

Sel päeval kanti ette kolm etendust. Kõige pisemad, näitlejad vanuses 2-3 aastat mängisid lugu „ Kelle müts“. Metsloomad leidsid metsast mütsi, hakkasid seda pähe proovima ja peeglist vaatama, kas sobib. Ei sobinud kellelegi. Tuli väike tüdruk Mari ,talle see müts sobis ja  punane mütsike oligi ju tema oma. Väiksed näitlejad kõik olid asjalikud ja tublid. Kuigi juhendajad närveerisid, et kui ema-isa tulevad vaatama, kas ikka jäädakse lavale või joostakse vanemate juurde. Aga väikesed näitlejad ei vedanud alt.

6-7-aastased olid valinud oma etenduseks „ Naeris“. Lavale toodi kollane kott-tool, mis oli  saanud endale külge suured rohelised lehed  ja paistis päris suure naeri moodi. Asjalik peremees, käbe perenaine ja töökad peretütred külvasid seemneid ja hoolitsesid külvi eest nii hästi, et kasvas suur-suur naeris. Taheti suppi teha ja naerist välja tõmmata, aga pererahva jõust jäi väheseks. Kutsuti appi koer, kass ja hiir. Kogu kamba jõupingutusega saadi naeris kätte ja tervislik toit lauale. Selle näidendi ettekandmise tegi huvitavaks ka see, et esitati seda muusikali vormis, kogu teksti lauldes ( rühmaõpetaja ja muusikaõpetaja suurepärane koostöö). Lapsed olid tublid lauljad-näitlejad. Loodame, et tulevikus neist keegi esineb ka „Estonia“ laval.

Näitlejad vanuses 4-5 aastat mängisid etenduse „ Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi“. Juba talvel tegi Jessica õpetajale ettepaneku, et mängime näitemängupäeval lugu Lumivalgekesest. Jessica avaldas ka oma mõtteid, kuidas see võiks kõik toimuda ja kogu rühmaga otsustati, missugust tegelast keegi kehastab. Kostüüme hakati juba varakult otsima ( õpetaja-abi Evi otsis linnast taaskasutuspoodidest), õmblema , paluti vanematelt abi jms. Millise suursuguse väljanägemise sai Võõrasema, kui ilus oli Lumivalgeke, kui nägus oli Prints, millised imearmsad pöialpoisid ja kaunis rääkiv peegel. Kahju ainult, et üks pöialpoiss oli just sel päeval haige.  Lapsed olid tublid ja vahvad, kõik andsid oma parima.

Kõik esinejad sai tänutäheks šokolaadi ja Kadiliisu emalt suure õhupalli.

Täname kõiki, kes meid vaatama tulid ! Eriti innustav oli  lastevanemate käest kuulda tänu- ja tunnustussõnu lastele ja lasteaiale. Sügav kummardus õpetajatele, õpetaja-abidele ja teistele, kes selle päeva lastele eriliseks tegid ja kordaminekuks oma parima andsid !

Kõrvu jäi kõlama rida laulust … sõbra tuge nii kindlat, tean, et alati hindad …

Aitäh armsad lasteaiasõbrad!

 

Kohtume emadepäeval!

REPORTER SIPELGAS KIRJUTAB:

 • Avaldatud: Teisipäev, 31 Märts 2015 10:55

 

Lasteaias oli vaikne tund. Laual olid karbikesed kalliskivide, kulla ja karraga. Kogu personal oli ametis, et  valmistada 21 imelist krooni väikeste printsesside jaoks. Neid oli vaja tüdrukute nädala lõpetamisel, et tunnustada parimaid. Igal päeval oli oma teema ja nendest sündmustest kirjutasingi. Meie esialgsesse plaani tuli väike muutus, aga nagu on öelnud targad- summa ei sõltu liidetavate järjekorrast.

Esmaspäeval toimus spordi- ja liikumise printsessi päev. Liikumisõpetaja oli ettevalmistanud mitmesuguseid jõukatsumisi: nobedad näpud, väledad jalad, tantsutüdrukud, arva ära ja kotkasilm. Seinal oli suur tabel tulemuste kohta, mis näitas, et tublimad ja osavamad olid Keitlin, Sandra, Sarah Maria, Kadiliis, Laura, Kairit, Loona Maria.

Teisipäeval oli muusika- ja tantsuprintsessi päev. Meil oli külas meie endine kasvandik Alice. Tal oli kaasas viiul. Alice tutvustas oma pilli, noodilehti ja rääkis oma õpingutest Võru muusikakoolis. Ja siis mängis ta meile viiulit, me kuulasime lausa suud pärani. Lisaks tutvustas Alice ka meile oma teist huviala – peotantsu. Vaatasime kaasatoodud imelisi tantsukleite. Partnerit polnud, aga Alice näitas üksi mõningaid samme ja liikumisi peotantsus. Tüdrukutel oli soov ka ise tantsida. Lasteaeda oli kutsutud Alice ema Ave Saluorg, kes rääkis rocki-stiilist ja rock-tantsust. Ta näitas ka ette, kuidas tõeliselt rokkida. Ja siis kui sammud selged, käre muusika mängima … läks lahti ägedaks tantsuks. Poisid jälgisid , kes on parimad tantsutüdruku. Kiita said Teele, Jessica, Kerli, Annika,Vivian, Merili, Älis, Kristiine, Keitlin; Sarah Maria.

Kolmapäev oli targa ja viisaka printsessi päev. Hommikuringis rääkisid ja arutasid tüdrukud koos õpetajaga, milline on viisakas tüdruk. Läbi mängiti mitmeid situatsioone ja tüdrukud otsustasid, kas käituti nii nagu vaja või mitte. Analüüsiti, mida tehti valesti. Siis istusid tüdrukud laua taha ja läks lahti viktoriin. Õpetajad esitasid väiteid ja vaja oli paberile teha kas roheline ring ( õige) või punane ring ( väär). Tähelepanelikumad ja taibukamad olid Angeelika, Keitlin, Vivian, Teele, Sandra, Merili, Annika, Sandra jt. Viktoriini võitjad olid: Kadiliis, Sarah Maria ja Jessica.

Neljapäev oli tervisliku toidu ja kokanduse printsessi päev. Tüdrukute jututeemaks oli tervis ja selle eest hoolitsemine. Üks osa sellest on tervislik toitumine. Iga tüdruk valmistas maitsva ja kauni võileiva endale ja kõik koos ka  poiste jaoks. Samal ajal poisid aga valmistasid tüdrukutele maitsva salati. Koos kaeti kena laud; igal lapsel oli taldrikul vahva võileib, mille kaunidust hindasid meie poisid. Kaunima võileiva valmistajad olid : Teele, Kairit; Angeelika, Reesi, Milana, Kerli, Kristiine-Eliise, Älis, Jessica. Kõht täis, mindi õue jalutuskäigule, sest kõndimine on ka terviseks.

Reede – oh sa jutt! Meie majas elavad ainult imekaunid printsessid. Juba hommikul olid tüdrukutel  seljas pidulikud kleidid, ehted, väike meik. Kohapeale oli palutud kaks koolitüdrukut ( Kristin ja Age) ,kes tegid lastele väga kaunid soengud. Olge te  tänatud, noored juuksurid! Kell 10 saabus fotograaf. Kaks tundi huvitavat pildistamist ja kõik need kaunid printsessid said ülesse võetud. Lisaks rühma- ja personali pildid. Nüüd tehti kokkuvõte tüdrukute nädalast: direktori kõne, poiste kõne, tüdrukute autasustamine ja ühine tordi söömine ( tordi tegi meile Daisy Anton). Kingituseks sai iga tüdruk uhke printsessi krooni, poiste valmistatud lilledega lehviku ja väikese maiustustega karbikese.                                                                       

Oli lahe ja tore nädal - oli tüdrukute üksmeelne arvamus. Kogu maja personal andis oma parima selle kordaminekuks. Aitäh neile laste poolt! Erilised tänud abi ja toetuse eest: Sarah Maria emale, Reesi emale, Rihardi emale, Kadiliisi emale jpt. meie lapsevanematele, kes meie üritust toetasid ja ka  osalesid. Tuhat tänu kõikidele ja kaunist kevadet!

Uute kohtumisteni aprillis -  näitemängude päeval!

REPORTER SIPELGAS KIRJUTAB:

 • Avaldatud: Esmaspäev, 23 Veebruar 2015 10:01

 

Armsad lasteaia sõbrad, pole ammu Teile kirjutanud. Mitte, et ei oleks millest kirjutada, seda ainest on kuhjaga, aga ma ise olin natuke aega puhkusel.

No nii, siin Varstu Keskkooli staadion. Laste vadinat, kelkude kolinat, sädelevat lund, jäiseid teid ja päikselist vastlapäeva on nautima tulnud  kõik „see mees“ lasteaiast; lapsed, õpetajad, juhataja. Kiireid kelguringe pakuvad meile kooli 6.klassi lapsed. Süsteem toimub nii, et laps istub kelgule, koolilaps „hobuseks“ ja sõi läheb lahti. Kelgulistujal on nägu naerul ja meel rõõmus, aga vedajal on nägu punane ja selg märg. Kelguringid tehtud, kingime oma hobustele kotiga „kaeru “- komme ja saadame nad tänutundega oma koolitegemiste juurde tagasi. Suur, suur tänu neile, aga olid ju kunagi ka nemad need lapsed, kes kelgul istusid!

Liikumisõpetaja Helve on ettevalmistanud mõned täpsus- ja osavusmängud. Vahva on lumes mütata ja tunda rõõmu oma heast tulemusest.

Kuid mis vastlapäev see on , kui pole vastlaliugu. Pikas rivis, kelkude kolina saatel, liigume kultuurimaja juurde oma mäekesele. Kõik mäe otsa rivisse ja lähebki sõiduks lahti. Kõik, kes kohal, sõidavad mäest alla, kaasaarvatud õpetajad ja juhataja. Kõige pikemad „ linad kasvavad“  Älisel, Sarah Marial ja Hendrikul.

Lasteaias laulame vastlalaulu ja teeme mõne mängu. Õpetaja Ingal on kaasa vanaaegne kepp-hobune. Ega muud kui ka mõned toredad ringid ka sellega. Nalja kui palju.

Lõunalaual ootab maitsev oasupp ja vastlakukkel, mida vist keegi maailmas ei oska nii süüa, et nina ei saaks valgeks ja vahuseks. Kõht täis, nüüd puhkama. Enne uinumist mõtleme veel, oli üks hästi tore päev!

Hea lugeja, kohtume EV. aastapäeva kontsert-aktusel  23.veebrtuaril kell 19.00 Varstu Kultuurikeskuses. Tule meid vaatama ja kuulama!

 

Vastlapäeva pilte vaata galeriist.

REPORTER SIPELGAS KIRJUTAB:

 • Avaldatud: Kolmapäev, 12 November 2014 10:59

 

Meie lasteaias on saabunud väga vahva ja aktiivne aeg. Alles oli tore võlurite päev, aga nüüd toimus midagi veel vahvamat. Toimus isadepäeva tähistamine. Sel aastal otsustasime, et meisterdame koos isaga. Juba varakult hakati otsima materjale meisterdamiseks. Muretsesime puidust klotse, naelu, kruve, liimi jms. Parajaid puidust jäätmeid tõi Rasmuse ema. Tänud talle! Isadele saadetud kutsetele kirjutasime ka lisaks reakese, et võtta kaasa tööriistu , et saaks koos lastega meisterdada. No nii, vahendid ja ideed olemas, läkski tööks lahti. Oh-sa aeg, missugune kopsimine ja ideede teostamise hoog! Valmis said igasugused vahvad asjad, millega saame lasteaias mängida. Nüüd on meil mitu ägedat puust ratastega masinat, nukumööbel, puust allveelaev, aiakäru, lennuk, helikopter, lindude söögimajad jms. Meistrimeestele oli oma laheda pillimänguga toeks tulnud Annika ja Jarno vanaisa, kes pidi kandle lõõtsa vastu vahetama, sest selle hääl oli kõvem ja kostis ka üle kopsimise. Ja nii oligi nagu lauluski …“ käib töö ja vile koos“.

Tööd tehtud, oli aeg puhkuseks. Lapsed esitasid isade auks kontserdi ja andsid üle neile valmistatud kingitused. Samuti maiustati küpsistega, mida lapsed hommikul, enne isade majja tulekut ise olid valmistanud ja küpsetanud.

Reedel, kui kõik olid majast läinud, istusin ja mõtlesin, et on ikka üks muinasjutuline paik laste jaoks, kus vanemad hoiavad lasteaiaga ja omavahel kokku, luues lastele väga mõnusaid hetki ja samas ka pikendades oma lapsepõlve. Aitäh, kallid isad, et oma tööde ja tegemiste juurest ikka meie jaoks aega leidsite ning teid nii rohkearvuliselt kohal oli!

Aga esmaspäeval kaunistasime valmistatud mänguasjad ära. Laste otsus oli ühene, kõige armsam mänguasi lasteaias on praegu just see mänguasi, mis sai koostöös oma  isaga tehtud.

Kohtumiseni jõulupeol, 19.detsembril algusega kell 13.00  Varstu Kultuurimajas!

 Pilte vaata siit.

REPORTER SIPELGAS KIRJUTAB:

 • Avaldatud: Teisipäev, 04 November 2014 06:31

 

Aasta tagasi toimus lasteaias vahva võlurite päev. Kuid sel aastal oli see üritus eriliselt suurejooneline ja vahva. Kui esiti arvas juhataja, et võib-olla tuleb 15 last kostüümides, siis ta eksis ja pidi kiirest auhindu juurde leidma. Kostümeeritud võlureid oli 25. Sest kõik lapsed olid selleks valmistunud ja seda kenasti koostöös oma perega. Milliseid kauneid kostüüme lapsed kandsid. Kõige lahedamad olid isevalmistatud kostüümid. Iga laps sai rääkida, kuidas tema kostüüm sündis. Lisaks oli sel aastal ka trikitamine. Õpetajad olid selgeks õppinud mitu trikki, mida õpetati „Trikiraamatus“. Kõige põnevam oli lastele õpetaja Anita trikk sooda ja äädikaga. Oi, kus alles vahutas.  Lapsed valisid välja kõige lahedama kostüümi. Samuti oskasid ka mõned lapsed teha trikke, mida olid kodus koos vanematega harjutanud. Vahva oli!

Lasteaed soovib tänada kõiki  lastevanemaid, kes olid eriti aktiivsed kaasa lööma. Lapsed olid nii elevil ja lauluõpetaja ütles, et laulutunnis oldi ka oma mõtetega võlurite maal. Lasteaia personal sai kindla teadmise, et lasteaias olevatel lastel on noored, aktiivsed ja koostööks valmis vanemad. Aitäh Teile !

Kohtume isadepäeval meisterdamas ja väiksel kontserdil lasteaias !

 Vaata pilte pildigaleriist

REPORTER SIPELGAS KIRJUTAB: : Reporter Sipelgas sai südantsoojendava kirja pealkirjaga „Ilus päev“

 • Avaldatud: Teisipäev, 30 September 2014 16:05

 

Reedel, 26.septembril kutsus Kadiliis oma vanaema ja vanaisa Pähni Looduskeskusse vanavanemate päevale. Mõni minut enne kella kümmet asusime Varstu lasteaia eest bussiga teele. Pähnis võttis meid vastu selle looduskeskuse juhataja. Tema juhatusel toimus ekskursioon mööda maja. See oli väga huvitav. Näha sai imeliste  liblikate väljapanekut. Muidugi oli juba looduskeskuse maja ise üks ilus vaatamisväärsus. Maja on omapärase ehituse poolest väga muljet avaldav. Kogu sisustus ja viimistlus on täispuidust. Näidati ka filmi 40.a.tagusest Võrumaast, milles oli ära tunda ka kohti Krabilt. Ekskursiooni lõppedes paluti kohvi- ja teelauda. Laual olid omaküpsetatud leib ja lastevanemate poolt toodud maiustused. Väga kena ja hingekosutav oli lasteaia laste poolt esitatud kontsert, mille olid lapsed hoolikalt ettevalmistanud. See oli väga ilus päev vanaisadele ja vanaemadele.

Vanavanemate nimel täname Varstu lasteaia Sipelgas tublisid ja töökaid pedagooge ja töötajaid ! Soovime, et neil jätkuks ikka edaspidi sama suurt indu meie lastelaste õpetamisel ja kasvatamisel.

      Lugupidamisega Kadiliisi vanaema Heli ja vanaisa Vello

Meie „sipelgapere“ tänab ilusa kirja ja heade soovide eest! Samuti soovime tänada kõiki vanaemasid ja vanaisasid , kes sel päeval meiega mõnusalt koos olid. Täname vanaema Mallet ja Elet ning vanaisa Harryt kaunite pillilugude eest! Suured tänud ka Pähni Looduskeskuse rahvale lahke vastuvõtu eest!

Soovime kõikidele vanaemadele ja vanaisadele ikka tervist ja rõõmsat meelt ! Uute kohtumisteni !

REPORTER SIPELGAS KIRJUTAB:

 • Avaldatud: Reede, 30 Mai 2014 06:21

 

„ Kiiremini, kõrgemale, kaugemale“ Täna, Varstu Lasteaia Sipelgas II spordipäeval, on see meie moto. Oleme Varstu Keskkooli staadionil. Kohal on kõik lasteaialapsed ja kogu personal roosades särkides, seljal kiri „ Sipelgad ei alistu“. Meile abiks on tulnud algklasside lapsed, kes näitavad ette, kuidas igat kavasolevat ala peaks tegema. Peakohtunik on meie liikumisõpetaja Helve.

Võistlus käib kolmes vanusegrupis ja neljal alal: jooksmine, pallivise, kõrgus- ja kaugushüpe. Seda, kuidas me kõik maksimaalselt pingutame, on näha igast võistlusmomendist. Tulemused on suurepärased. Võitjad saavad autasuks diplomi ja lasteaia direktori käepigistuse. Iga osavõtja saab pulgakommi ja sõstrajoogi. Sõstrajoogi eest oleme tänulikud Sarah Maria emale ja Taarapõllu talule, kes on igal spordipäeval olnud meile sponsoriks. Tänud meeldiva koostöö eest  ja palju edu Taarapõllu talule!

Kooli kehalise kasvatuse õpetaja rõõmustas selle üle, et kooli sportlasperele on tulemas tubli järelkasv.

Lastele võistluspäev meeldis ja kõik lubasid suvel kõvasti trenni teha, et järgmisel aastal veel paremini võistelda ja kindlast ka siis võita.

 

Sportlikku suve !

 Pilte vaata pildigaleriist.

REPORTER SIPELGAS KIRJUTAB:

 • Avaldatud: Reede, 16 Mai 2014 15:46

 

Tere jälle, pean sellest kindlasti kirjutama, sest täna oli meie Sipelga lasteaias külas sipelgas Ferda. Selline külaline saabus meile, et rääkida jäätmetest – kus tekib prügi, millised erinevad jäätmed kodus ja tööstuses tekivad, kuidas jäätmeid sorteerida ning miks see vajalik on. Kõige huvitavam osa oli siis, kui lapsed said ise prügisorteerimist proovida. Oli suur kast erinevat sorti prügiga. Samuti olid karbid, millel olid sildid:  “ klaaspakend“; „ pakendid“; „ olmeprügi“; „kompost“ jms. Lapsed võtsid suurest kastist  tühja ja pestud piimapaki ning leidsid kasti, kuhu see panna. Iga laps sai teha mitu valikut erinevat sorti jäätmetega. Lõpetuseks tehti väike viktoriin, kus õige väide oli püsti seismine ja vale oli kükitamine. Eksimisi oli väga vähe. Suur tänu meie sipelgas Ferdale, kelle nimeks tavaelus on Helen Kivisild ja kes on Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist Valga- Põlva- Võru piirkonnas.

Lubame, et säästame ja hoiame loodust ning oskame prügi panna sinna, kus on prügi jaoks  õige koht!

Pilte vaata pildigaleriist.

 

REPORTER SIPELGAS KIRJUTAB:

 • Avaldatud: Teisipäev, 22 Aprill 2014 10:34

 

14 -17. aprill toimus meie lasteaias südamenädal. Esmaspäeval lõikasid lapsed paksemast paberist suure südame ja joonistasid sellele, mis on meie südamele hea.  Vanem rühm kirjutas, mis on kasulik meie tervisele.

Teisipäeval toimus lasteaia metsatukas orienteerumismäng, kus tuli liikuda punaste noolte järgi. Otsida peidetud kontrollpunkte ja vastata küsimustele ning täita väikesi ülesandeid. Näiteks –iga laps korjab 10 käbi. Korjatud käbidest meisterdati liivapaljandile suur südamekuju. Söödi seemneleiba ja räägiti tervislikust toidust. Joosti mäest ülesse ja katsuti käega südamepiirkonnast, et mida laps tunneb. Püüti leida vastuseide küsimustele, mida tegi minu süda nüüd?

Kolmapäeval oli meil külas Varstu valla perearst, kes oli ettevalmistanud lastele sobiva ja näitliku esitluse. Räägiti toidust, söömisest ja selle tähtsusest. Arstil olid kaasas kausikesed puu- ja juurviljadega, maitsetaimede ja rohelisega, pähklite , rosinate ja kuivatatud banaaniviiludega ning purk meega. Tohter rääkis ka hammaste eest hoolitsemisest. Lastele anti koduseks ülesandeks, arutleda vanematega, miks on hea õhtusöögiajal koos perega, süüdata küünal. Täname oma valla perearsti, kes leidis aega meile külla tulla ja tarvilikku tarkust jagada!

Sel päeval ka liikumisõpetaja Helve pööras tähelepanu liikumisele ja südame tööle. Lapsed katsusid oma südamepiirkonda enne jooksmist ja peale kahe ringi läbimist. Arutati, mis toimub peale trenni südamega ja mida teeb süda, kui on tunda kiiremat tuksumist. Mis juhtub südamega siis kui sporti ei tee?

Neljapäeval lõpetasime südamenädala koolitusega personalile ja lapsevanematele, kus rääkis psühholoog Tõnu Ots. Oli huvitav ja asjalik loeng. Kahju, et ainult kaks lapsevanemat tundis huvi teema vastu: „ Lapse kasvatamine ja karistamine koolieelses eas.“  Kogu lasteaiapersonal ja Varstu Keskkooli algklasside õpetajad olid kohal ning said vajalikke teadmisi paremaks toimetulekuks lastega töötamisel. Tänud ka Pähni Loodusmaja perenaisele Helinale meeldiva vastuvõtu eest !

 

SÜDAMEL ON HEA KUI HING ON RAHUL JA VAIM ON ERK.

Pilte vaata galeriist.

REPORTER SIPELGAS KIRJUTAB:

 • Avaldatud: Kolmapäev, 09 Aprill 2014 05:45

 

Oh-oo, asi kisub päris hulluks kätte. Varstu lasteaias toimub nii palju põnevat ja huvitavat, et ma ei saagi puhata, vaid pean kogu aeg pliiatsi töös hoidma.

Täna on etenduste päev. Iga rühm on selgeks õppinud ühe näidendi ja selleks ka vastavad ettevalmistused teinud:

Noorem rühm mängib etendust  „ Lugu okkalisest siilist“. Lapsi juhendasid ja aitasid õpetaja Inga ning õpetajaabi Katrin. Valminud on kena kava, kust saame lugeda, et siili osas on Kairit, jänkud on Angeelika ja Vivian, karud on Jarno, Joosep ja Jaan Aleksander ning rebase osas näeme Laurat. Valminud on vahvad kostüümid, mille muretsemisel aitas kaasa ka Laura ema . Kandva rolli peab võtma õpetaja, kuna lapsed on puudunud ja  asi pole päris selge. Kuid lapsed andsid siiski oma parima. Loodame, et publik mõistis ja sai vahvast etendusest elamuse.

Keskmine rühm mängis etendust „ Jänkuema porgandipirukas“. Nimiosas oli Kadiliis ja teised rühma lapsed olid mitmesuguste metsaloomade osas. Rasmuse jaoks oli see etendus nii oluline, et kuigi ta oli haige, võttis tableti sisse ja tuli lasteaeda,  mängis oma siiliosa hästi ära ning läks koju tagasi. Jänkuema küpsetas maitsva piruka ( tegelik küpsetaja rühma õpetajaabi  Evi), mida pakuti ka kõikidele kohalolijatele. Õpetaja Liivi oli õpetanud lastele sellise toreda näidendi, kus kõik lapsed said esineda.

Vanem rühm mängis etendust „ Kevadetulek“. Oli juba tunda julgust ja küpsust esinemisel. Julgelt laulis Kristi päikese osas, armas oli Laura Kirke kellukese osas, kenad sinililled Sigrit, Kristel, Angela ja Renata-Marjaana. Julge oli Lauri ja Kristo esinemine. Õpetaja Anita oli vaeva näinud ja õpetanud näidendi, kus oli teksti, laulu ja tantsu. Etenduse kavad joonistasid ja kujundasid lapsed ise. Vanem rühm nautis täiega oma tegevust.

Muusikalises osas oli meil seekord toeks ja abiks muusikaõpetaja Ele.

Suur tänu kõigile, kes selle toreda päeva korraldasid ja ka nendele, kes meid vaatama-kuulama tulid! Lastele ja lasteaia töötajatele oli hea meel, et väga paljud vanemad ning ka vanavanemad olid leidnud aega, sel päeval meie majas olla. Eriti tänulikud oleme neile vanematele, kes andsid ka meile tagasisidet toimunu kohta.

Peale etendusi söödi küpsisetorti, mille olid lapsed ise eelmisel päeval valmistanud, tänuks lapsemeelsele ja toredale publikule. Näitlejad ise said ka tükikese maitsvat kooki.

 

Oli jälle üks tore ja omamoodi päev. Kohtumiseni emadepäeval!

REPORTER SIPELGAS KIRJUTAB:

 • Avaldatud: Esmaspäev, 31 Märts 2014 13:01

No nii, koolivaheaeg läbi ja lasteaias on kohal ka need lapsed,  kes koos koolilastest õdede- vendadega väikese vaheaja võtsid. Nüüd on lapsi majas rohkesti ja eriti tüdrukuid. Muide Varstu lasteaia 36 lapsest on ainult 10 poisid. Käimas on  TÜDRUKUTE NÄDAL.

Esmaspäev – sissejuhatus nädalasse. Rühmaõpetaja räägib tüdrukutega, kuidas käitub üks korralik  tüdruk, milline on  tema välimus ja mida see tüdrukute nädal endast kujutab. Poistele antakse tähtis ülesanne, olla sel nädalal jälgijate-hindajate osas, et nädalalõpus teha kokkuvõtteid. Täna on riietumise ja moepäev. Valgest paberist väljalõigatud kleitidele joonistatakse muster ja kaunistatakse need. Valminud tööd riputatakse seinale. Hindama hakkavad poisid ja personal, kes meeldivama kleidi juurde kinnitavad värvilise täpikese.

Teisipäev – muusikatunnis laulavad tüdrukud: „ Millest küll tehtud on väikesed tüdrukud“. Täna on teemaks käte ja küünte eest hoolitsemine, käte pesemine, küünte lõikamine ja küünte lakkimine. Palju elevust ja rõõmu toovad väikestele neidudele sädelevad- säravad, roosad-punased –lillad küüned. Kui küsin, et mida ema ütleb, on vastuseks, et emale kindlasti meeldib. Täname Kerstit ja Katit, kes meid õpetasid ja kaunistasid! Poisid valivad  meeldivamad küüned.

Kolmapäev – ehete valmistamine. Külas on õpetaja Aili, kes teab ja oskab, kuidas teha lõngast ja värvilistest nööpidest toredaid ehteid. Natuke vaeva ja pusimist ning iga tüdruk ongi endale valmistanud vahva kaunistuse. Nüüd tüdrukud kenasti ritta ja poisid jälle valima kaunimat ehet. Suur tänu Aili!

Avati näitus piltidest, mille olid joonistanud poisid ja kus nad kujutasid meie lasteaia tüdrukuid.

Neljapäev – kahjuks jäi meile külla kutsutud juuksur haigeks, aga meie õpetaja Liivi on ka osav soengute meister ning päästis hädast välja. Kõik tüdrukud said stiilsete patsidega kaunistatud soengud. Poisid valisid neist meeldivamad. Kui on ilus soeng, siis peab saama ka tantsida. Meile tuli külla meie hea sõber tantsuõpetaja Ave ja kohe õpetas uue tantsu. Lahe -eriti see koht, kus võis kõvasti karjuda. Suur tänu Avele!

Reede – täna räägime tervislikust toidust ja valmistame maitsva võileiva, mille kaunistame kurgi, tomati, paprika, rohelise sibula jms-ga. Küll said uhked võileivad nagu kunstiteosed. Poisid katsid lilledega kaunistatud laua ja palusid tüdrukud lauda, olles ise härrasmeestest saatjateks. Püüdsime süüa noa ja kahvliga, viisakalt lauakombeid jälgides. Omavalmistatud toit on alati kõige maitsvam.

Järgnes nädalast kokkuvõtete tegemine ja parematele tunnustuse jagamine. Iga tüdruk oli milleski parim, sai uhke roseti, pulgakommi ja poiste omavalmistatud lilleõie. Nüüd veel suur ühispilt ja õue, kus päike meid juba ootas. Oli lahe nädal - tunnistasid tüdrukud, kuid poisid ainult ohkasid.

Pilte tüdrukutenädalast vaata pildigaleriist, otselink siin.

REPORTER SIPELGAS KIRJUTAB: Siin Varstu sovhoosi Lastepäevakodu ja on 70-ndad aastad.

 • Avaldatud: Kolmapäev, 05 Märts 2014 13:13

 

Siin Varstu sovhoosi Lastepäevakodu ja on  70-ndad  aastad. Tüdrukutel on seljas ühesugused flanellist kleidid ja peas uhked punased-täpilised tutipaelad. Poistel on sinised traksidega põlvpüksid. Kasvatajatel on seljas triibulised kittel-põlled. Juhataja tormab ringi kitlihõlmad laiali. Rühmaruumis põrandal on päevinäinud puidust klotsid, laudadel vahtkummist karud, vigrid, jms. On väiksed pruunid tahvlid, millele saab kriidiga kirjutada. On vanad nukud, kel juba kohati näod kriimulised ja mõnel ka mõni kehaosa puudu. On lauamängude karbid, mil on venekeelsed sõnad: kuubiki, skazka jne.

…. see pole uni, vaid reaalsus. Varstu Lasteaias Sipelgas on täna, s.o. 04.märtsil, lasteaia 46.sünnipäev. Sel aastal tähistame seda nii, nagu oleks meil vana-aja lasteaed. Räägime, milline oli elu lasteaias siis. Näitame pilte sellest ajast, kui lasteaed alles alustas oma tegevust. Mängime kõik koos selle aja mänge ja laulame laule.

Kuna meil on täna uudistamist ja tegemist kuhjaga, siis pidu peame paari päeva pärast  Võrus Kratikeskuses. Sõidame sinna mängima ja sünnipäevakringlit sööma.

Suur –suur tänu vanematele, kes oma toetustega abiks olid. Andmisrõõm on suur rõõm ja seda eriti siis, kui sellest sünnib rõõmu ja kasu meie lastele.

Sel aastal on lasteaia sünnipäevaga samal päeval ka vastlapäev. Lund ei ole. Oma vastlaliu teeme lasteaia õuealal liumäest alla sõites. Kõikide liug on samapikk, aga sellest pole lugu, meie maja „ linad“ ongi ühepikkused.

      Lapsemeelsust ja rõõmsat meelt Teile kõigile soovib kaunis keskeas lasteaed Sipelgas.

 

                                                                         Vaata pilte valla kodulehe galeriist.

REPORTER SIPELGAS KIRJUTAB:

 • Avaldatud: Esmaspäev, 13 Jaanuar 2014 07:07

 

No nii ongi argirutiin jälle tagasi ja kogu vana lugu jätkub uue hooga. Kuid siiski tahan ma veel kirjutada olnud toredast jõulukuust meie lasteaias. Kuna tegemisi oli põnevaid ja palju, alustan kohe algusest.

Esimesel advendil käis meil külas hea sõber Helina Pähni Looduskeskusest. Tal olid kaasas käpiknukud, kes rääkisid toreda jõulujutu ja suur kasti täis suuri piparkooke koos mitmevärviliste glasuurituutudega. Missugused kunstnikud meist hetkega said ja valmima hakkasid suurepärased kaunistatud piparkoogid.. Lisaks kinkis Helina meile kuusepuu, mille panime suurde tuppa ja kaunistasime omavalmistatud ehetega. Pähni onud ja tädid on meid jõuluajal alati meeles pidanud ja suured tänud neile selle eest!

Advendiaja tähistamine jätkus koos Varstu kooli algklasside lastega. Teisel advendil olime koolimaja päkapiku vastuvõtul ja kolmandal advendil võttis  lasteaia päkapikk vastu koolilapsi.

17.detsembril külastasime Varstu Keskkooli korraldatud jõulumaad. Piparkoogilõhnalises klassis saime õpetaja Urve juhendamisel valmistada, küpsetada ja kaunistada piparkooke. Oh-oo, mis maitsvad need olid , lausa sulasid suus. Riided selga ja jõulurajale, kus ootas meid vahva päkapikk Jane ja tema mütsi otsingud; mille käigus kohtusime väga laheda kalamehe Kerviniga; sillavalvuritega, keda oli vaja naerma ajada; kiilaka hundiga, kes otsis mütsi ja paljude teiste tegelastega. Lõpuks valas õnnesepp meile õnnetina – tuli nagu purjeka kuju, eks see tähendab, et täies purjes ikka edasi. Jõulumaa korraldajatele ütleme tuhat tänu! Selline tore asi võiks ju veel korduda.

  20.detsember ja toimus laste ning lasteaia personali pidulik jõululõuna koolilaste sööklas. Olime juba mitu kuud harjutanud, kuidas selg sirgelt istuda, kuidas noa ja kahvliga süüa, kuidas viisakalt käituda. Me nautisime maitsvat toitu ja arvame, et saime ise ka kenasti hakkama. Täname köögitädisid meile kaetud kauni laua ja maitsvate toitude eest!

Kõht täis, uhked riided selga ja algaski meie jõulupidu. Esines „täpikeste kamp“, tavaelus õpetaja Aili ja tema lapsed, ühe vahva näidendiga. Kui näidend lõppes, saabus meile külla see kõige oodatum külaline - jõuluvana. Laulsime, tantsisime, lugesime luuletusi ja saime jõuluvanalt kingitusi. Pidu läbi ja koos emme-issiga koju jõule pidama.

Arvasime, et nüüd on pikad pühad, aga viuhti oligi aasta 2014. Oleme jälle lasteaias koos oma sõpradega ning ees ootavad uued mängud ning uued tegemised.

REPORTER SIPELGAS KIRJUTAB: Siin Varstu Lasteaed Sipelgas, mis toimub?

 • Avaldatud: Esmaspäev, 30 Detsember 2013 18:53

 

On kauss, milles on üks raha. Sim-sala-bim –abraka-tabra ja kausis on viis münti. Lasteaiale raha võlumine – see on ime lihtne. On klaas, milles on selge vedelik, natuke valget pulbrit juurde ja sim-sala-bim-abraka-tabra ning oh sa, klaasist vahutab kogu sisu välja. Markusel on karp, teeb lahti on punane pall .Keerab karbi ümber ja sim- sala-bim-abraka-tabra –palli pole. Õpetaja võtab õhupalli ja šašlõkitiku, natuke pusimist ja tikk on läbi õhupalli ning pall endiselt terve. Trikke veel ja veel. Kõik tänased toredad ja vahvad võlurid on ametis. Võluvad häid lapsi, palju kommi, palju sõpru, palju raha, ilusaid autosid, õnne ja edu, lusti ja naeru.

Sel aastal otsustati korraldada prooviks võlurite päev ja kaasata ka vanemaid selle ettevalmistamisel. Arvasime, et mõned kostüümid võib-olla tulevad. Aga üllatus-üllatus, vanemad nägid rohkesti vaeva, kes õmbles, kes joonistas, kes värvis poole ööni, et lapsel oleks tore võlurite päeval olla. Ja neil oligi tore olla. Lapsed tundsid selles päevas muinasjutulist müstikat ja rõõmu. Kui vaadata laste meeleolu ja särasilmi, siis nendes on ka tänud teile, kallid vanemad. Kogu personal on tänulik, et olite nii aktiivsed kaasalööjad ja keegi ei unustanud oma lapsele kostüümi teha.

Lõputrikina võluti igale lapsele väikene võlušokolaad, mis täidab kõik soovid ja igale rühmale võlukaleidoskoop.

See päev näitas , et koostegemises on suur jõud. Tulemus rääkis iseenda eest.

Kohtume isadepäeval ja siis juba ehtsas liikluslinnakus.